Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos

Objekts ir Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja struktūrvienība. Atrodas Sarkaņu kultūrvēsturiskajā centrā, kuru veido 3 ēku komplekss.

PIEDĀVĀJUMS:
* Ekskursija pa muzeja krātuvēm:
* Amatniecības darba rīku krātuve. Te eksponēti kalēja, galdnieka, kurpnieka, podnieka, skrodera, šķiedras un ādas apstrādes darba rīki, ierīces un darinājumi. Daudzveidīgs ir sprēslīcu (vērpjamā ratiņa daļu) un atspoļu krājums.
* Iedzīves priekšmetu krātuve. Līdzās zemes apstrādes un ražas vākšanas darba rīkiem skatāmas piestas, abras, sieti, pavārnīcas, sviesta kuļamie un cits ēdiena gatavošanai nepieciešamais. Plašs ir maizes cepšanas un piena pārstrādes lietu klāsts.
* Mēru un tvertņu krātuve. Krājumā redzamas tvertnes (labības pūri, tīnes, grozi, cibas, mucas, lādes), kas darinātas no dažādiem materiāliem (krijām, skaliem, klūgām, saknēm, tāss, salmiem, niedrēm, dēļiem u.c.).
* Mēbeļu krātuve. Daudzveidīgi pārstāvēts krēslu, gultu, galdu, skapju un to vainagu, plauktu kopums.
* Dzīvojamās istabas 19./20.gs. mija – 20.gs. vidus. Iekārtojumā izvēlētas minētajam laikam raksturīgas mēbeles un dažādas iedzīvē nepieciešamas lietas: trauki, iespieddarbi, tekstilijas.
* Sarkanieši – kultūras darbinieki. Tas ir vēstījums par latviešu kultūras personībām (aktrisi Olgu Dreģi, komponistu Valdi Breģi, rakstnieku Viktoru Eglīti, muzikologu Jēkabu Vītoliņu, kas dzimušas Sarkaņos un mācījušās Sarkaņu skolā.
* Lauku aptieka. Skatāmi dokumenti, skapji, asistenta galds, zāļu trauki un dažādi priekšmeti, kas saistās ar Saikavas aptiekas darbību 20.gs. Te izvietoti Madonas un Ērgļu zobārstu instrumenti un pacienta krēsls.
* Medicīnai veltītajā krātuves daļā eksponēti materiāli (foto, dokumenti, personīgās un darba lietas), kas vēstī par novadnieka Aleksandra Bieziņa – profesora un izcilā ārsta – personību un ieguldījumu Latvijas bērnu ķirurģijas, traumatoloģijas un ortopēdijas attīstībā.

Apmeklējuma cenas:
* individuālajiem apmeklētājiem - bez maksas;
* pieaugušo grupām - 5 EUR no grupas;
* skolēnu grupām - 3 EUR no grupas.

Papildus piedāvājums:
* Blakus ēkās var apmeklēt - amatu skolu un bibliotēku.
* Atpūtas vieta.

 

Kontakti:
Darba laiks:
P: slēgts
O, T, C, Pk: 10.00 - 17.00
S, Sv.: pēc iepriekšēja pieteikuma
Adrese:
Kalna iela 2, Sarkaņi, Sarkaņu pagasts, Madonas novads
GPS:
Lat, lon: 56.879031, 26.262849 Braukt
Tālrunis:
+371 20221997; +371 26579716 (Inese Sudāre, LV, RU, DE)
Lai skatītu šo Google karti, nepieciešams iespējot sociālās sīkdatnes.
Pielāgot sīkdatnes

© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes