Madonas strūklakas

Vasaras sezonā viens no Madonas pilsētas vizuālajiem akcentiem ir čalojošās strūklakas – kopskaitā mums ir trīs strūklakas:

Mīlestības graviņas dīķī – tā ir vissenākā un visaugstākā  Madonas strūklaka. Diennakts tumšajā laikā izgaismota ar krāsainām gaismām.  Strūklaka atrodas skvērā iepretim Madonas Kultūras namam, Raiņa un Skolas ielu krustojumā. Tuvumā iekārtots bērnu rotaļu laukums.

Laulības graviņas dīķī – vertikālas formas klasiska strūklaka. Tā atrodas muzeja un bibliotēkas rajonā, iekārtojusies dīķi starp Valdemāra bulvāri un Vidzemes ielu. Abas strūklakas var apskatīt arī dodoties nelielā pārgājienā gar Madonas upīti pa tā saukto Mīlestības graviņu, attālums starp abām strūklakām ir tikai 400 metri. Bez tam, takas vidus posmā redzēsiet vides objektu “Lazdu laipa”, kas pazīstams no mūsu novadnieces, rakstnieces Ilzes Indrānes romāna ar tādu pašu nosaukumu. Šī ir vēsturiskā lazdu laipas vieta, laikam ejot ir mainījusies Lazdu laipas vizuālais tēls.

Saieta laukumā - tā ir horizontālas formas strūklaka ar simboliskām baseina pārejām. Strūklaka atrodas pilsētas galvenajā laukumā, tās tuvumā ir košu stādījumu dobes un soliņi.
 

Kontakti:
Adrese:Saieta laukums, Skolas iela, Valdemāra bulvāris

Komentāri

Jūsu atstātais komentārs sniegs vērtējumu, atsauksmi un ierosinājumu.
Ja Jums radies kāds jautājams – izmantojiet sadaļā “kontakti” norādīto tālr.nr. vai e-pastu un sazinieties tūrisma pakalpojuma sniedzēju!
Labi