Dzejnieces un dziesminieces Broņislavas Martuževas (1924 – 2012) vārds ir vesela laikmeta leģenda. Iekšējās brīvības un gara spēka simbols. Nacionālās Pretošanās kustības dalībniece, represēta un izsūtīta un Sibīriju, apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni. Izdoti 13 dzejoļu krājumi.
Indrānu pagasta mājas “Dārziņi 1” bija dzejnieces Broņislavas Martuževas dzīves vieta no 1974. gada līdz 2012.gadam. Pārbūvētajā klētī, pieaicinot profesionālu mākslinieku – scenogrāfu Ivaru Noviku, radīta piemiņas vieta dzejnieces, viņas dzimtas un Latvijas godināšanai.
Pasākumu cikls 2024 - B.Martuževai 100 ŠEIT
PIEDĀVĀJUMS:
* Iespēja gida pavadībā apskatīt Dzejas klēti.
* Tikties ar dzejnieci audio un video ierakstos.
* Populāru dziesmu ar Martuževas vārdiem klausīšanās un dziedāšana.
* Apskatīt vides objektus.
* Aktualitātes - facebook
Cenas:
* klēts apskate bez maksas;
* gida pakalpojums pieaugušajiem 3 EUR personai;
* gida pakalpojums skolēniem 2 EUR personai.
Vides objekti: "Spoguļvirsmas slēptuve - veltījums Pretošanās kustībai". Dzejniece
5 gadus (1946.-1951.) slēpās savās "Lazdiņu" mājās brāļa ierīkotā slēptuvē / bunkurā zem grīdas, pēc tam visa dzimta tika apcietināta, dzejniece 5 gadus (1951.-1956.) pavadīja Sibīrijā. Dzejas klētī nebija iespējas atveidot šo slēpni, tāpēc pieņēmām scenogrāfa Ivara Novika ideju šo slēpni pacelt virszemes līmenī, to izveidojot no slīpēta metāla, kurā no ārpuses kā spogulī atainojas apkārtējā pasaule, kura dzejniecei 5 gadus bija neaizsniedzama, savukārt iekšpusē - tumsa, kura nespēja salauzt iekšējo spēku. Uz iekšsienām - fragmenti no tajā laikā rakstītajiem dzejoļiem, pagrīdes žurnāla "Dzimtene" dzejnieces rokrakstā;
"Dzejas stropi". Divos dzejas stropos, 30 dzejas kārēs ir lasāmi dzejoļi un fragmenti no dienasgrāmatas; "Rakstu akmeņi". Tēlnieks Ģirts Burvis iedvesmojoties no dzejnieces daiļrades un dienasgrāmatā aprakstītā vēstījuma, kāds varētu izskatīties piemineklis Martuževu dzimtai, izveidojis LOGA / KRUSTA AKMENI. Dārzā apskatāmi arī RAKSTU RAKSTU akmens un LIEPAS akmens. Broņislavas Rakstu akmeņi dārza vidē attīstīsies pakāpeniski – vēl 2 akmeņi ir tikai novietoti un gaida māksliniecisko risinājumu. Savukārt ievadā ir novietots neliels, sūnām klāts laukakmens, atvests no Broņislavas dzimtā Slavītu ciema ceļu krustojuma – kā simbols dzimtas pirmsākumam.