Sarkaņu amatu skola - kokļu meistarklase, aušana, rokdarbi, ekskursija


PIEDĀVĀJUMS:
* Ekskursija pa audēju un rokdarbnieču darbnīcu, oriģinālās Pētera Viļumsona stelles, rokdarbu meistares, rokdarbi.
* Etnogrāfisko kokļu spēles meistarklases, ekskursija ar kokles spēlēšanas iemaņu apgūšanu un muzicēšanu.
* Apvienotā ekskursija pa Amatu skolu + blakus ēku, kur iekārtota "Madonas muzeja etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve" + literārās puķu dobes ar dzejnieces Andas Līces dzejas fragmentiem apskate. 
* Pasākumu ietvaros iespējams piedalīties dažādu prasmju meistarklasēs.

Apmeklējums par ziedojumu!

DARBNĪCAS:
* Aušanas nodarbības vada meistare Daira Drozdova, tel.26438341. Atbilstoši dalībnieku interesēm, tiek piedāvāta jostu, lakatu, brunču audumu, villaiņu, grīdceliņu vai segu aušana. Aušana notiek arī uz vairāk kā 100 gadus senajām ievērojamā Latvijas steļļu meistara Pētera Viļumsona stellēm, kur vienlaicīgi tiek uzvilkti velki 8 audeklu aušanai. Aušanas tradīciju saglabāšanai apkārtnes audējas ir sagatavojušas vairākas musturu grāmatas. Jostas un nelieli gobelēni tiek austi uz vietējā amatnieka Ģirta Ozola veidotajām galda stellēm. Mazās stelles šeit var arī iegādāties. Nodarbībās var piedalīties arī iesācēji, kam nav nekāda priekšstata par aušanas māku. 
 
* Rokdarbu nodarbības vada tautas daiļamatu meistare Vanda Podiņa, tel. 26987948. Droši var teikt, ka nav tādas rokdarbu tehnikas, ko meistare savulaik nebūtu izmēģinājusi. Nodarbībās tiek piedāvāta: adīšana, tamborēšana, izšūšana, tautas tērpu izgatavošana, knipelēšana, mezglošana.

* Kokļu spēles meistarklases vada Zita Gailīte, tel. 26526584. Tās var būt gan eksursijas ar praktisku darbošanos un kokles turēšanu rokās pirmo reizi dzīvē, gan jautra muzicēšana ceļotāju grupām vai draugu kompānijai, gan individuālas kokles spēles meistarklases savu muzicēšanas prasmju uzlabošanai. 

Kontakti:
Darba laiks:
Pēc pieteikuma!
Adrese:
Kalna iela 1, Sarkaņi, Sarkaņu pagasts, Madonas novads
GPS:
Lat, lon: 56.879335, 26.263489 Braukt
Tālrunis:
+371 29424739 (Valda Kļaviņa, LV, RU)
Lai skatītu šo Google karti, nepieciešams iespējot sociālās sīkdatnes.
Pielāgot sīkdatnes

© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes