Aronas pilskalns un avots


Vēlā dzelzs laikmeta pilskalns. Ainaviski izteiksmīgais pilskalns izveidots četrstūra formā, tas ir 16 m augsts, virsmas garums ap 75 m, platums ap 45 m. Senāk kalns saukts par Ārones kalnu, blakus esošās Ārones upītes vārdā. Pārsaucot upīti par Aronu, arī kalna nosaukums tai pielāgots. Kalna virsotne visos laikos piesaistījusi cilvēku interesi, šeit labprāt piestājuši garāmbraucēji un ceļotāji, apkārtnes iedzīvotāji pulcējušies uz satikšanos un atpūtu zaļumballes ritmos, virsotnē tikuši kurināti saulgriežu un Jāņu nakts ugunskuri, dziedātas Līgo dziesmas.

Pēdējo gadu laikā, kad kalnam nomainījušies īpašnieki, aktīvā rosība ir atgriezusies. Tiek sakopts kalns un tā pakāje, izveidota labiekārtota avota ūdens ņemšanas vieta, iekārtotas atputas un ugunskura vietas, izveidotas dažādu veidu šūpoles, tiek veidoti pļavas labirintu raksti, atdzīvināta zaļumbaļļu tradīcija. Ziemas mēnešos uz avota veidojas iespaidīga lieluma ledus strūklaka, dažkārt tā sasniedz vairākstāvu mājas augstumu.

VIDEO panorāmas skats no Aronas kalna. 

Piedāvājums:
* Labiekārtota ūdens ņemšanas vieta.
* Pilskalns un skatu panorāma.
* Šūpoles, piknika vieta.
* Ziemā uz avota veidojas iespaidīga ledus skulptūra.
Kontakti:
Adrese:Aronas pilskalns, Bērzaunes pagasts, Madonas novads
GPS:56.8090, 26.0946.
Tālrunis:+371 28202444 (Lauris Galiņš)
Internetā:http://www.facebook.com/LEDavots

Komentāri

Jūsu atstātais komentārs sniegs vērtējumu, atsauksmi un ierosinājumu.
Ja Jums radies kāds jautājams – izmantojiet sadaļā “kontakti” norādīto tālr.nr. vai e-pastu un sazinieties tūrisma pakalpojuma sniedzēju!
Labi