PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Zinātniskie lasījumi “Nesenās vēstures pētniecība. Pieredze. Problēmas.”

Notiek: 29. novembris 10:00 - 14:15
MADONA; Tiešsaistes platformā zoom

2022. gada 29. novembrī no plkst. 10.00 – 14.15 Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz zinātniskajiem lasījumiem “Nesenās vēstures pētniecība. Pieredze. Problēmas”, kas notiks tiešsaistes platformā zoom. Ik gadu Madonas muzejs pulcē kopā pētniekus no pašu muzeja, gan citiem muzejiem, kā arī no Latvijas augstskolām, lai dalītos ar jaunākajiem pētījumu rezultātiem, kas skar ne tikai senāku laika periodu, bet arī neseno vēsturi. Covid pandēmija viesusi izmaiņas arī zinātnisko lasījumu norisē un pēdējos divos gados vēsturnieki strādājuši savās institūcijās, sagatavojuši pētījumus, par kuriem mazāk runāts. Tādēļ pēc divu gadu pārtraukuma, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas iespējas un respektējos pieaugošās degvielas cenas, aicinām tikties tiešsaistes platformā zoom.

Zinātniskajos lasījumos piedalīsies Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslas institūta pētniece, Dr.Art Ieva Vītola, kura runās par nesenajiem atklājumiem pilskalnu pētniecībā, pievēršot uzmanību pilskalnu saglabāšanai un informācijas pieejamībai plašākā sabiedrībā. Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Dr.Philol. Gatis Ozoliņš runās par aktuālu tēmu, kas saistās ar pilsētas naratīviem. Latvijas Nacionālā vēstures arhīva Cēsu zonālā valsts arhīva eksperte Mg.archi. Anda Opoļska pievērusies pētījumiem par nacionālo dokumentāro mantojumu, kas ir vēstures pētniecības avots. Savukārt Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūta lietišķo pētījumu projektu vadītājs Mg.sc.soc. Gints Klāsons runās par mūsdienu muzeju apmeklētāju. Madonas novada bibliotēkas uzziņu lasītavas galvenā bibliotekāre Sarmīte Radiņa sniegs ieskatu bibliotēkas un novadpētniecības jautājumos un aktualitātēs. Madonas muzeju pārstāvēs divi vēsturnieki: Mg.hist. Natālija Seļma, runājot par Dziesmu un deju svētku tradīciju pētniecības problēmām, aplūkojot tieši Madonas lokālo gadījumu, bet Mg.hist. Ilze Gaujēna noslēgs zinātniskos lasījumus ar nesenās vēstures pētniecības aktualitātēm un secinājumiem.

 Lai piedalītos zinātniskajos lasījumos kā klausītājs, nepieciešams aizpildīt pieteikumu šajā saitē: https://forms.gle/y7qTdxH3bbyRXVjT9  vai arī atsūtīt apstiprinājumu uz e-pastu zane.grinvalde@madona.lv .

Zinātnisko lasījumu programma pieejama zemāk norādītajā dokumentā.

               

Informāciju sagatavoja:

Zane Grīnvalde

Madonas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāja

 
 
 
© 2008-2023 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums