PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Franču pianista Andija Emlēra solokoncerts Cesvainē

Notiek: 20. augusts 18:00 - 19:00
CESVAINE; Cesvaines pils

Cesvaines pilī izskanēs Franču komponista un pianista Andija Emlēra (Andy Emler) solo koncerts “My own Ravel”. Koncertprograma sagatavota pianista koncerttūres Latvijā ietvaros.

Mākslinieks ielūdz mūs gremdēties savā veltījumā Morisa Ravēla daiļradei. Ar šo programmu Endijs apliecina mīlestību 20. gadsimta sākuma komponistiem, ļaujot simts gadus vēlāk baudīt šo brīnišķīgo mūziku jau mūsdienīgā interpretācijā. Izvēlētais nosaukums “Mans Ravēls” nešaubīgi modinās interesi visos mūzikas mīļotājos.

Emlērs atzīst, ka vienmēr viņu ir saistījuši 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma komponisti un viņu daiļrade. Franču komponists Moriss Ravēls (Maurice Ravel) ir viens no tiem, kurus pianists ir klausījies visvairāk, viens no tiem, kura mūzika atmiņā palikusi īpaši spilgti, un tas, kurš iedvesmojis radīt mūziku arī pašam.

Emlērs ar mūziku jau iepazīstas bērnībā apgūstot klavierspēli. 8. gadu vecumā par Emlēra klavierskolotāju kļūst Marī-Luīze Boelmane, kuras vadībā viņš iemīlēja mūziku un muzikālo improvizāciju. Studiju gados, Parīzes konservatorijā, Emlērs iepazīstas ar džezu. 1989. gadā Emlērs kopā ar 8 sava laika spilgtākajiem improvizatoriem nodibina grupu MegaOctet, kura ieguva Django d’Or balvu kā gada labāka džeza grupa Francijā, atstājot lielu iespaidu un 90to gadu skatuves mūziku. Piedāvājot klausītājam enerģisku un dzīvespriecīgu kocertprogrammu, grupa iekaroja klausītāju sirdis. Emlērs kļuva pieprasīts arī kā komponists, strādājot kopā gan ar profesionāļiem, gan amatieriem.

Koncertu piedāvā biedrība VIA ARS

Tūres producents Compagnie aime l’air (Francija)

Tehniskais nodrošinājums Vapaat äänet

 

Ieeja par ziedojumiem

Informāciju iesūtīja: Cesvaines pils vadītāja Linda Bakmane

Mob.tālr.: 22331112 
 
 
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums