PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Izstāde "Ābele mežģīnēs" Ērgļos

Notiek: 29. jūlijs 18:00 - 26. augusts 17:00
ĒRGĻI; Ērgļu saieta nams

No 29. jūlija un līdz 26. augustam Ērgļu saieta namā skatāma knipelēto mežģīņu izstāde “Ābele mežģīnēs”. To iekārtoja Rīgas Amatniecības kameras mežģīņu darinātāju apvienības “SAVIJA” dalībnieces.

Skaistas, smalkas mežģīnes var aplūkot izstādē, un, neviļus, grūti noticēt, ka to veikušas sievietes rokas. Knipelēšana ir ļoti sena rokdarbu tehnika, kas īpaši ir attīstījusies Rietumeiropas valstīs. Taču arī latviešu sievietes ar knipelētām mežģīnēm ir rotājušas gan apģērbu, gan dvieļus un gultas veļu. Knipelēšanai izmanto uz speciāliem „kuģīšiem” uztītus diegus, kurus krusto un vij, savienojuma vietas nostiprinot ar kniepadatām uz speciālas polsterētas pamatnes. Kādreiz uzskatīja, ka tikai knipelējumi ir „īstās mežģīnes”. It kā nekas sarežģīts: krusto un vij, krusto un vij... Tieši tā - ar vienkāršiem darbarīkiem knipelītēm, vijot un krustojot diegus, tiek veidotas knipelētās mežģīnes. Saulessargi, apģērba detaļas un rotājumi, ziedi, dekoratīvas kompozīcijas, gultas veļas un dvieļu rotājumi - knipelētajām mežģīnēm pielietojumu var atrast jebkurā sadzīves jomā. Ar smalkumu, sarežģītību un skaistumu šie rokdarbi pieskaitāmi patiesajām mākslas vērtībām. 

26. augustā plkst. 17.00 Ērgļu saieta namā izstādes noslēguma dienā interesenti aicināti uz meistardarbnīcu, kur katrs varēs iepazīt šo smalko rokdarbu darināšanas mākslu.


Informāciju iesūtīja: Ērgļu saieta nama vadītāja Sandra Avotiņa

 
 
© 2008-2023 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums