PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Tēlnieka Ģirta Burvja izstāde „Metāla origami” Mētrienā

Notiek: 23. septembris 10:00 - 7. oktobris 17:00
MĒTRIENA; Mētrienas tautas nams

Kopš jūlija vidus Mētrienas centrā uzmanību jau iztālēm piesaista neredzēti spožs, un kustīgs diskveida objets. Ir uzstādīta jauna monumentāla skulptūra MĒTRIENAS LAIKA RATS. Tā veidota neierastā manierē, jeb Autora stilā, kas turpina jaunu, Latvijā jau pamanāmu darbu sēriju, ko īsi saucu par Metāla origami.

Izstāde veidota, lai tuvāk iepazīstinātu ar šo atšķirīgo stilu un veikumu, kur apvienoti jauni mūsdienu materiāli, tehnoloģijas, kā arī profesionālā pieredze, kas uzkrāta apceļojot daudzas pasaules valstis, piedaloties simpozijos, tai skaitā arī Japānā. Šeit ir izcelsme Origami (orikami ) mākslai, kas ir papīra locīšanas veids, no vienas papīra loksnes izveidotu dažādus priekšmetus, piemīlīgus dzīvniekus un skaistus augus. Vislabāk zināmais origami modelis ir papīra dzērve.

Tā pat kā japāņu origami mākslā, arī manu darbu radošais process sākas ar papīra loksni , jeb plakni, kurai top  formas koncepts locījumu tehnikā, veidojot formu, tad no plaknes izlocās detaļas, veidojot ažūru. Šeit neiztikt bez zināmas asprātības , pieredzes un precīzas materiālu izjūtas. Arī materiāla caurumu rakstam, atvērumiem tiek piešķirta nozīmīga, konceptuāla loma veidojot koptēlu.

Izstādē parādīts idejas attīstības ceļš no sākuma,  pirmās miniatūras, mēroga modeļa, medaļas, līdz monumentālam objektam labiekārtotā ainavā. Jau neliela mēroga modelī,  miniatūrā tiek ielikts maksimāls darbs lai tas ir pabeigts mākslas darbs. Tas ir nepieciešams, lai pārbaudītu koncepcijas un materiāla saderību, veiktu tehnoloģisko knifu eksperimentus, kuri noder tālākā darbā monumenta izveidē. To oriģinalitāti ir novērtējuši ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs, par ko liecina FIDEM, vispasaules medaļu mākslas kongresā 2016. gadā Ģentē  gūtais apbalvojums- Dž. Polloka balva‘’..Par inovācijām medaļu mākslā’’.

Atkarībā no izvēlētā materiāla, autors strādā arī citās tehnikās un stilos, par ko liecina jau paveiktais monumentālajā tēlniecībā – ap 100 monumentālu darbu Latvijā un Ārzemēs.

 

Dalība:  Ieeja bezmaksas  vienas mājsaimniecības ietvaros, apmeklējumu iepriekš piesakot, zvanot 20021220

 

Informāciju iesūtīja: Mētrienas tautas nama vadītāja Laura Lazdiņa

Mob. tālr.: +371 20021220   
 
 
© 2008-2021 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika