PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Muzeja izstāžu un pasākumu piedāvājums novembrī

Notiek: 11. novembris 10:00 - 30. novembris 16:00
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Novembris Izstāžu zālē nāk ar izmaiņām izstāžu plānā. Ievērojot drošības apstākļus, muzeja Izstāžu zāles, krājuma telpa un atklātā krātuve Sarkaņos ir slēgta apmeklētājiem līdz 10.novembrim. Lai sniegtu iespēju aplūkot Gunāra Kroļļa, Izabellas Krolles, Ingunas Krolles - Irbes un Madaras Māras Irbes izstādi "Skrējiens pa apli", esam pagarinājuši izstādes eksponēšanas laiku līdz 23.novembrim, savukārt akvarelista Jāņa Brektes būs apmeklētājiem atvērta no 27.novembra.

IZSTĀDES


Izstāžu zāles Lielās zāles

Līdz 6. decembrim
IZABELLA KROLLE, GUNĀRS KROLLIS, INGUNA KROLLE-IRBE un MADARA MĀRA IRBE - "SKRĒJIENS PA APLI"

Tā ir izstāde, kurā mijiedarbosies triju paaudžu mākslinieki - Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Inguna Krolle – Irbe, Madara Māra Irbe, ļoti atšķirīgi pēc sava pasaules redzējuma, domāšanas un darbu tehnikas. 
Māksliniece Inguna Krolle Irbe par izstādi vēsta "Izstādes tēmas #visums ir profesora, grafiķa Gunāra Kroļļa redzējums aiz zvaigznājiem un sapņiem, kas smalki balansē ar īstenību un fantāziju. #ideja ir keramiķes Izabellas Krolles zemapziņas vadītas vizualizācijas neaprakstāmām sajūtām, domām un radošajam spēkam. #kustība ir gleznotājas, grafiķes Ingunas Krolles-Irbes ritmiskā deja dialogā ar iedvesmu, izprotot tās vēstījumu un iezīmējot tās tēlu. #pieskāriens ir Madaras Māras Irbes kolorītās sajūtās ilustrētā saikne ar dabu un cilvēka mijiedarbība ar tās būtību."

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - 1.00 EUR
Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
1-3.klašu skolēniem - bez maksas
Internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas


No 11. decembra
JĀNIS BREKTE - "ZINĀMAIS UN NEZINĀMAIS" 
Atzīmējot viena no populārākajiem un ražīgākajiem sava laika akvarelistiem Jāņa Brektes100 gadu jubileju,  piedāvājam izstādi, kurā būs aplūkojami mazāk redzēti un zināmi darbi. 

Darbības sākuma posmā pievērsies industriālajai ainavai, vēlākajos gados - dabas ainavai - gleznojis ūdeņus, mežus, kalnus, kā arī ziedus un klusās dabas. Sevišķu atzinību mākslinieks ieguvis ar Rīgas un īpaši Vecrīgas gleznojumiem dažādos gadalaikos un dabas noskaņās. 

Izstādē varēs manīt aizrautīgo mīlestību pret Latvijas dabu, ainavu un ikdienu pilsētu ielās gan Latvijā, gan citās valstīs, sajūtot romantisko elpu un otas pieskārienu.Ieejas maksa:

Pieaugušajiem - 1.00 EUR
Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
1-3.klašu skolēniem - bez maksas
Internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas
Izstāžu zāles Mazā zāle

Līdz 29.novembrim 
‌VOLDEMĀRS JARGS "FOTOGRĀFIJAS AR SMENU"
‌Izstādē būs aplūkojamas madonieša Voldemāra Jarga fotogrāfijas, kurās fiksēta Madonas pilsētas ainava ar kalnaino reljefu un īpašo šarmu, kādu to redz fotogrāfs.

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - 0.50 EUR
Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
1-3.klašu skolēniem - bez maksas
Internātskolu un bērnu namu audzēkņ
iem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas‌

Pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture"
Ekspozīcija "Novada arheoloģija" ‌apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu,‌ kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji, līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas.
Pastaigu ekspozīciju papildina virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”‌kas, ‌izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, ‌kā arī seno latgaļu - sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā.
Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - 0.50 EUR
‌Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
‌Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
‌1-3.klašu skolēniem - bez maksas
‌Internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas.‌‌
Mansardā

Novembrī

SPĒLFILMAS "NAMEJA GREDZENS" TĒRPI UN REKVIZĪTI
Vēsturisko leģendu par Zemgales karali Nameju kino valodā radījis režisors Aigars Grauba un producents Andrejs Ēķis. Filmas tērpu māksliniece ir Sandra Sila, kura veidojusi tērpus arī spēlfilmai “Dvēseļu putenis”, par ko nominēta Lielais Kristaps kino balvai kā labākā kostīmu māksliniece.

Kopumā filmas vajadzībām radīti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, kuru darināšanā piedalījušies daudzi Latvijas amatnieki, rotu un butaforiju mākslinieki. Izstādē apskatāmi 10 krāšņākie filmas tērpi, kas darināti galvenajiem varoņiem un tos papildina rekvizīti, kurus filmā izmantoja tēli un masu skatu dalībnieki.

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - 0.50 EUR
‌Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
‌Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
‌1-3.klašu skolēniem - bez maksas
‌Internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas.‌‌

Foajē 

Novembrī

SVĒTKU TĒRPI NO MUZEJA KRĀJUMA
Izstāde, kurā būs aplūkojami muzeja krājumā esošie tērpi, kas savulaik vilkti svētku reizēs – gadskārtās, ģimenes godos u.c. Šūti pēc speciāla pasūtījuma un kā liela vērtība glabāta skapī un vēlāk nodota muzeja krājumā.


MADONAS PILSĒTAS KULTŪRAS NAMAM – 85
1935.gadā 26.oktobrī, toreiz jaunajā Madonas pilsētā, ar iedzīvotāju finansiālo un arī materiālu atbalstu, tiek atklāts Aizsargu nams – tolaik viena no modernākajām būvēm Latvijas reģionā, kas celta pēc  arhitekta Vernera Vitanda projekta. Izstāde būs veltīta Madonas kultūras nama 75. jubilejai.Izstāžu apskate foajē bez maksas

PASĀKUMI

‌25. novembrī plkst. 12.00 – Tikšanās senioriem, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”, tikšanās ar dzejnieku Janu Ikes un dziedātāju Ilzi Rijnieci.      

17.novembrī – Jāņa Brektes jubilejas izstādes “Zināmais un nezināmais” atvēršana.


‌Ievērojot valstī noteiktos drošības apsvērumus, kā arī, ņemot vērā esošo situāciju, pasākumu norises laiks var mainīties vai atcelts!


‌‌‌‌‌Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņu pamatskolā

No 29.jūnija
IZSTĀDE "LINU APSTRĀDES RĪKI UN AUDUMI NO MUZEJA KRĀJUMIEM"

‌Novembrī:
Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:

 - Amatniecības darba rīku kolekcija;

- Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;

- 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;

- Tradicionālās tvertnes un mēri;

- Vilnas un linu apstrādes rīki.

‌Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.

‌Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai – EUR 3.00; pieaugušo grupai – EUR 5.00. 
Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997.

‌Vairāk informācijas, zvanot uz Madonas muzeja Izstāžu zālēm: 64823844, 26102225 vai rakstot uz e-pastu: zane.grinvalde@madona.lv. Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve - krājuma glabātāja Inese Sudāre, tālr. 26579716

‌Plašākai informācijai sekot līdzi muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos portālos: www.facebook.com/muzejsmadona un www.twitter.com/muzejsmadona.

‌ Atgādinām!!!

Ņemot vērā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, Madonas muzeja Izstāžu zāles ir atvērtas apmeklētājiem, ievērojot Sanitārā protokola noteiktās prasības:

· Sekot līdzi norādēm muzejā, ar sapratni uztvert muzeja darbinieku teikto par drošības ievērošanu;

Jaunums! Ir iespēja pieteikt apmeklējumu, izmantojot attālināto reģistrācijas platformu mobilly.lv, atrodot pie muzejiem – Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju!

· Atrodoties muzejā, jāievēro, ka uz 4kvadrātmetriem drīkst atrasties viens cilvēks. Visā muzejā drīkst vienlaicīgi atrasties ne vairāk kā 77 apmeklētāji (visās zālē kopā;
 
· Ievērot 2m distanci, sekot līdz aicinājumam, cik cilvēki vienlaicīgi drīkst atrasties konkrētā izstāžu telpā;

· Dezinficēt rokas, bet aizliegts izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus tiešā muzeja krājuma vai mākslas darbu tuvumā;

· Ar slimības simptomiem vai paaugstinātu temperatūru muzeju apmeklēt nedrīkst.;

· Esošajā situācijā nebūs pieejami skārienjutīgie ekrāni kā arī dažādas aktivitātes bērniem, kurās nepieciešams izmantot muzeja inventāru.

Jautājumu gadījumā sazināties pa tālruni 64823844, 26102225.

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs iesaistījies Latvijas Muzeju biedrības informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad, izmantojot muzeja telpās vienotā dizainā izgatavotas brīdinājuma zīmes. Aicinām tās ievērot un aicinām uz sapratni, ja pašlaik nav pieejami skārienjutīgie ekrāni (virtuālās ekspozīcijas), bērnu rotaļu stūrītis un zīmēšanas piederumi.

Aicinām stingri izvērtēt došanos uz publiskām vietām, t.sk. muzeju, bet priecājamies par atkaltikšanos ar jums – apmeklētāji! 


‌Informāciju sagatavoja un iesūtīja:
MNMM Izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde.


‌Ievietoja: D.Torstere
 
 
© 2008-2021 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »