PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

MADONAS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJA OKTOBRA PIEDĀVĀJUMS

Notiek: 1. oktobris 10:00 - 31. oktobris 16:00
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles, Skolas iela 10a

Madonas Novadpētniecības un Mākslas muzeja piedāvājums 2020. gada oktobrī.

IZSTĀDES


Izstāžu zāles Lielās zāles

No 2. oktobra līdz 11. novembrim
IZABELLA KROLLE, GUNĀRS KROLLIS, INGUNA KROLLE-IRBE un MADARA MĀRA IRBE - "SKRĒJIENS PA APLI"

Tā būs izstāde, kurā mijiedarbosies triju paaudžu mākslinieki - Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Inguna Krolle – Irbe, Madara Māra Irbe, ļoti atšķirīgi pēc sava pasaules redzējuma, domāšanas un darbu tehnikas. 
Māksliniece Inguna Krolle Irbe par izstādi vēsta "Izstādes tēmas #visums ir profesora, grafiķa Gunāra Kroļļa redzējums aiz zvaigznājiem un sapņiem, kas smalki balansē ar īstenību un fantāziju. #ideja ir keramiķes Izabellas Krolles zemapziņas vadītas vizualizācijas neaprakstāmām sajūtām, domām un radošajam spēkam. #kustība ir gleznotājas, grafiķes Ingunas Krolles-Irbes ritmiskā deja dialogā ar iedvesmu, izprotot tās vēstījumu un iezīmējot tās tēlu. #pieskāriens ir Madaras Māras Irbes kolorītās sajūtās ilustrētā saikne ar dabu un cilvēka mijiedarbība ar tās būtību."

Izstādes atklāšana 2. oktobrī plkst. 14.00 

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - 1.00 EUR
Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
1-3.klašu skolēniem - bez maksas
Internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas

Izstāžu zāles Mazā zāle

 Līdz 4. oktobrim
JĀNIS ŠŪSTERS "NEDARBI - DARBI"
Šī ir Jāņa Šūstera 4.izstāde, kas tiek rīkota ik pēc pieciem gadiem un šajā reizē J.Šūsters nebūs kā fotogrāfs, bet vairāk kā mākslinieks, jo izstādē būs apskatāmi zīmējumi un gleznojumi. J. Šūsters izstādei gatavojies pēdējos 5 gadus, bet pats diemžēl izstādes atklāšanu nesagaidīja.

Izstādē piedāvāsim ielūkoties arī līdz šim nepublicētos diapozitīvos no fotogrāfa krājumiem, klausīties ierakstu ar Jāņa stāstījumiem par Madonu, jaunību un skolas gadiem, kā arī skatīties dažādus fotogrāfiju izgatavošanas piederumus, no kuriem daudzi ir paša autora gatavoti. 

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - 0.50 EUR
Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
1-3.klašu skolēniem - bez maksas
Internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas‌
‌No 8.oktobra līdz 22.novembrim 
‌VOLDEMĀRS JARGS "FOTOGRĀFIJAS AR SMENU"
‌Izstādē būs aplūkojamas madonieša Voldemāra Jarga fotogrāfijas, kurās fiksēta Madonas pilsētas ainava ar kalnaino reljefu un īpašo šarmu, kādu to redz fotogrāfs.


Pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture"
Ekspozīcija "Novada arheoloģija" ‌apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu,‌ kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji, līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas.
Pastaigu ekspozīciju papildina virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”‌kas, ‌izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, ‌kā arī seno latgaļu - sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā.
Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - 0.50 EUR
‌Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
‌Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
‌1-3.klašu skolēniem - bez maksas
‌Internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas.‌‌
Mansardā

Līdz 11. oktobrim
SAULES ATSPĪDUMI - SPĒLES AR AUDUMU
Biedrības “Latvijas tekstilmozaīka” darbu izstāde.
Tekstilmozaīka ir ļoti sena un arī mūsdienīga māksla. Latvijā tekstilmozaīku ir šuvušas jau mūsu vecmāmiņas, bet tekstilmozaīkas kā mākslas veida uzplaukums realizējies tikai pēdējos gados. Izstādē būs aplūkojami biedrības „Latvijas tekstilmozaīka” tekstilmozaīkas tehnikā darinātie darbi. 
Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - 0.50 EUR
‌Skolēniem - 0.20 EUR
Studentiem, senioriem - 0.30 EUR
‌Pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas
‌1-3.klašu skolēniem - bez maksas
‌Internātskolu un bērnu namu audzēkņiem - bez maksas
Skolotājam, kurš atvedis grupu - bez maksas.‌‌
No 16.oktobra
SPĒLFILMAS "NAMEJA GREDZENS" TĒRPI UN REKVIZĪTI

Foajē

Līdz 14. oktobrim
VISS SĀKAS AR PUNKTU

Māra Krieviņa ir Latvijas Amatniecības kameras meistare, tekstilmāksliniece no Alūksnes puses, kura vairāk kā 40 gadus darina smalkus tautastērpus. Darinot savus vainagus, meistare veikusi pētniecisko darbu, arī Madonas muzeja krājuma tekstiliju kolekcijā. Izstādē būs aplūkojami krāšņi un smalki vainagi no Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Augšzemes, Krustpils un Zemgales.

 

Līdz 18. oktobrim
ŠOVASAR VISIEM NODERĒS...

Ieskats Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuves vasaras darba rīkos, kādus izmantoja pirms 50, 100 un vēl vairāk gadiem. Tie ir darba rīki, kas vasaras sezonā aktuāli – zvejas rīki, dārza apstrādei nepieciešamie rīki un biškopības piederumi.No 21.oktobra 
SVĒTKU TĒRPI NO MUZEJA KRĀJUMA
Izstāde, kurā būs aplūkojami muzeja krājumā esošie tērpi, kas savulaik vilkti svētku reizēs – gadskārtās, ģimenes godos u.c. Šūti pēc speciāla pasūtījuma un kā liela vērtība glabāta skapī un vēlāk nodota muzeja krājumā.

No 16.oktobra 
MADONAS PILSĒTAS KULTŪRAS NAMAM – 85
1935.gadā 26.oktobrī, toreiz jaunajā Madonas pilsētā, ar iedzīvotāju finansiālo un arī materiālu atbalstu, tiek atklāts Aizsargu nams – tolaik viena no modernākajām būvēm Latvijas reģionā, kas celta pēc  arhitekta Vernera Vitanda projekta. Izstāde būs veltīta Madonas kultūras nama 75. jubilejai.
Izstāžu apskate foajē bez maksas

PASĀKUMI

‌2.oktobrī plkst. 14.00 – Gunārs Krollis, Izabella Krolle, Inguna Krolle – Irbe, Madara Māra Irbe “Skrējiens pa apli”, izstādes atklāšana, tikšanās ar māksliniekiem.        

14.oktobrī plkst. 12.00 – Tikšanās ar Māru Krieviņu, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās” , izstādes “Viss sākas ar punktu” ietvaros. 


‌Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņu pamatskolā

‌31.oktobrī plkst. 13.00 - Jāņa Simsona Madonas Mākslas skolas atbalsta biedrības projekta “MĒS ESAM PAR” radošo darbu konkursa “Gaisma rādiusā” darbu izstāde.

No 29.jūnija
IZSTĀDE "LINU APSTRĀDES RĪKI UN AUDUMI NO MUZEJA KRĀJUMIEM"

‌Oktobrī:
Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:

 - Amatniecības darba rīku kolekcija;

- Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;

- 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;

- Tradicionālās tvertnes un mēri;

- Vilnas un linu apstrādes rīki.

‌Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.

‌Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai – EUR 3.00; pieaugušo grupai – EUR 5.00. 
Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997.

‌Vairāk informācijas, zvanot uz Madonas muzeja Izstāžu zālēm: 64823844, 26102225 vai rakstot uz e-pastu: zane.grinvalde@madona.lv. Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve - krājuma glabātāja Inese Sudāre, tālr. 26579716

‌Plašākai informācijai sekot līdzi muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos portālos: www.facebook.com/muzejsmadona un www.twitter.com/muzejsmadona.

‌ Atgādinām!!!

Ņemot vērā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, Madonas muzeja Izstāžu zāles ir atvērtas apmeklētājiem, ievērojot Sanitārā protokola noteiktās prasības:

· Sekot līdzi norādēm muzejā, ar sapratni uztvert muzeja darbinieku teikto par drošības ievērošanu;

Jaunums! Ir iespēja pieteikt apmeklējumu, izmantojot attālināto reģistrācijas platformu mobilly.lv, atrodot pie muzejiem – Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju!

· Atrodoties muzejā, jāievēro, ka uz 4kvadrātmetriem drīkst atrasties viens cilvēks. Visā muzejā drīkst vienlaicīgi atrasties ne vairāk kā 77 apmeklētāji (visās zālē kopā;
 
· Ievērot 2m distanci, sekot līdz aicinājumam, cik cilvēki vienlaicīgi drīkst atrasties konkrētā izstāžu telpā;

· Dezinficēt rokas, bet aizliegts izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus tiešā muzeja krājuma vai mākslas darbu tuvumā;

· Ar slimības simptomiem vai paaugstinātu temperatūru muzeju apmeklēt nedrīkst.;

· Esošajā situācijā nebūs pieejami skārienjutīgie ekrāni kā arī dažādas aktivitātes bērniem, kurās nepieciešams izmantot muzeja inventāru.

Jautājumu gadījumā sazināties pa tālruni 64823844, 26102225.

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs iesaistījies Latvijas Muzeju biedrības informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad, izmantojot muzeja telpās vienotā dizainā izgatavotas brīdinājuma zīmes. Aicinām tās ievērot un aicinām uz sapratni, ja pašlaik nav pieejami skārienjutīgie ekrāni (virtuālās ekspozīcijas), bērnu rotaļu stūrītis un zīmēšanas piederumi.

Aicinām stingri izvērtēt došanos uz publiskām vietām, t.sk. muzeju, bet priecājamies par atkaltikšanos ar jums – apmeklētāji! 


‌Informāciju sagatavoja un iesūtīja:
MNMM Izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde.


‌Ievietoja: D.Torstere
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »