Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://www.madona.lv/lat/k-notikumi?fu=read&id=15044
Aicinām uz izstādes "Memento Atomi: maldīšanās apļos" atklāšanu 2025. gada 1. augustā plkst. 17.00 lai kopā ar mākslinieci piedzīvotu mirkli, apstātos, ieklausītos klusumā un saskatītu neredzamo – to, kas parasti slēpjas aiz aizņemtības, domām un dekoratīvām fasādēm. Izstādi varēs aplūkot līdz 2025. gada 7. septembrim.
Elietas Gijotas (Eliette Guyot) ceļš uz mākslu bijis ilgs un līkumains — sākotnēji viņa centās izpaust dzīves skaistumu un sarežģītību caur dzeju un fotogrāfiju, līdz beidzot savos trīsdesmit gados pēc darba nevalstiskajās organizācijās un dzīves tādās leģendārās vietās kā Katmandu un Kolkāta saprata: patvērums meklējams nevis kaut kur citur, bet tieši šeit — ar pildspalvu rokā un baltu papīra lapu priekšā. Papildus zīmēšanai viņa 2019. gadā absolvējusi tekstildizaina studijas, paplašinot savu radošo darbību arī ar augu un ziedu motīviem — tas ir viņas jaunākais izpētes virziens, kas tikai sākas.
Māksliniece savā darbā apvieno zinātnisku precizitāti ar poētisku skatījumu uz pasauli — viņas radītās kompozīcijas ir kā rūpīgi uzbūvētas ar aci netveramas pasaules, kas vienlaikus šķiet gan mikroskopiskas, gan kosmiskas. Viņa zīmē ar īpašu vērību un pacietību, katru detaļu uztverot kā dzīvības vienību — atomu, kas veido lielāku veselumu. Darbos atkārtoti parādās aplis — kā simbols bezgalībai, vienotībai un klusumam. Iedvesmu viņa guvusi gan no Nepālā skatītajām mandalām, gan no dabas struktūrām un Visuma ritmiem, meklējot likumsakarības starp atoma uzbūvi un galaktiku kustību.
Informāciju iesūtīja Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāja Signe Prušakeviča, tālr. 64823844