Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://www.madona.lv/lat/pieauguso-izglitibas-un-augstakas-izglitibas-iespe?fu=read&id=14769

Atskats uz pieaugušo izglītības dienu 26.aprīlī

Madonas novada pašvaldībā 2025.gada 26 aprīlī Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” (projekta numurs Nr. 101144108-NCLV2024-2025-ERASMUS-EDU-2023-AL-AGENDA-IBA) ietvaros tika organizēta pieaugušo izglītības diena, kurā Stādus tirgus laikā pie domes ēkas teltī tika realizēta programmas “Zaļās prasmes” viena moduļa lekcija “Mans dārzs”.

Lektore Aija Kaškure - brīvdārzniece, dendroloģe ar 28 gadus ilgu pieredzi Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētuma stādījumu audzēšanā un komplektēšanā, ainavu veidošanā dalījās  savā pieredzes stāstā un praktiskos padomos par koku, krūmu, ziemciešu un citu augu stādīšanu un kopšanu.

Vērtīgas atziņas no lektores. Kāds tad ir dārza veidošanas mērķis? Radīt visa gada garumā visu ģimenes locekļu interesēm atbilstošu, ar visām maņām baudāmu, iespējami racionāli kopjamu ārtelpu.

Sākot plānot savu dārzu, atgādināt sev:

Kazimirs Maļevičs ir teicis: "Es esmu visa sākums”. Jūs varat ignorēt iepriekš minētās atziņas, jo arī jūs esat sava dārza sākums, tomēr – cilvēkam nav jābūt sava dārza vergam.

Paldies lektorei Aijai Kaškurei par aizrautīgo stāstījumu, dalīšanos pieredzē, un tiem 15 dalībniekiem – interesentiem, kas,  spītējot sliktajiem laika apstākļiem, bija gatavi mācīties dārza gudrības no lieliskās lektores! 

Informāciju sagatavoja
projekta koordinatore Jolanta Pabērza
Madonas novada Centrālās administrācijas
Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste