Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://www.madona.lv/lat/veseliba-akuali?fu=read&id=13584

Pasaules veselības diena

2024.04.07 08:48

Katru gadu 7. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules veselības diena ar mērķi aktualizēt globālās veselības jautājumus, uzsverot katra cilvēka pamattiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus bez diskriminācijas vai finansiāliem šķēršļiem, kā arī uzsverot nepieciešamību katram ikdienā rūpēties par savu veselību un labbūtību.

Šogad Pasaules veselības dienas tēma ir “Mana veselība, manas tiesības”.

Šī gada tēma ir izvēlēta, lai aizstāvētu katra indivīda tiesības saņemt kvalitatīvu veselības izglītību un informāciju, tīru dzeramo ūdeni un elpot tīru gaisu, nodrošināt pilnvērtīga un sabalansēta uztura pieejamību, nodrošināt iespēju dzīvot, mācīties un strādāt labvēlīgos un drošos vides apstākļos.

Atzīmējot Pasaules veselības dienu, vēlamies aicināt apdomāt par ikdienas izvēlēm un to ietekmi uz veselību. Vienmēr centieties izdarīt veselīgo izvēli:
svaigs auglis vai sauja riekstu būs labāka uzkoda nekā cukuru saturošie našķi;
ūdens būs labāka izvēle slāpju veldzēšanai nekā saldināti vai alkoholiski dzērieni;
papildu stunda miegam nāks par labu vairāk nekā stunda, lietojot viedierīces;
organisms būs pateicīgs, ja atteiksieties no smēķēšanas un alkohola lietošanas;
stunda pastaigas vakarā būs labāka izvēle nekā stunda pavadīta uz dīvāna, skatoties TV.

Slimību profilakses un kontroles centrs un Veselības ministrija ir izstrādājuši noderīgus informatīvos materiālus par daudzveidīgām veselības tēmām (infekciju slimību profilakse, fiziskās aktivitātes, uzturs, psihiskā veselība, sirds veselība, traumatisma profilakse u. c.). Ar visiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties >šeit<. 


‌Latvijas veselīgo pašvaldību tīkls