Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://www.madona.lv/lat/sporta-aktualitates?fu=read&id=12307

Eiropas čempionātā jauniešiem Latvijas komanda: Siliņš, Grasis un Ļepeškins izcīna zelta godalgu

2023.02.05 01:31

Šodien sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” ar komandu stafeti turpinās starptautiskās orientēšanās sacensības vairākās ieskaitēs. Eiropas jauniešu čempionātā Latvijas puišu komanda: Lūkass Siliņš, Renārs Grasis un Ritvars Ļepeškins izcīna zelta medaļu. PČ junioru ieskaitē pārāki gan puišu, gan meiteņu konkurencē izrādījās somi, bet elites grupā meiteņu konkurencē zelta medaļa Zviedrijas komandai, puišiem – somu komanda. Rīt, sacensību noslēdzošajā dienā, norisināsies dinamiskā sprinta stafete, tāpat kā šodien, arī atklātās sacensībās.

Pirmie trasē devās juniori, kuri sacentās Pasaules junioru čempionāta ieskaitē, kur gan meiteņu, gan puišu grupās uz augstākā goda pjedestāla kāpa somu komandas. Juniorēm par teju minūti lēnākas bija norvēģietes, un bronzas godalga Šveices komandai. Puišu konkurencē pēc nepilnām divām minūtēm pēc somu trio finiša līniju šķērsoja Šveices komanda, bet bronzas godalga zviedriem, pēdējo etapu veicot šīs nedēļas sprinta disciplīnas zelta medaļas ieguvējam Albīnam Gazeliusam. Latvijas komandai Pasaules junioru čempionāta ieskaitē ar Uģi Beķeri, Audri Odo Vītoliņu un Gustavu Staņu - 4. vieta, līdz bronzas godalgai pietrūka mazāk nekā minūte.

Sacensības turpinājās ar jauniešu ieskaiti, kur vieni no sacensību favorītiem arī stafetes disciplīnā – mājinieki, piepildīja cerības, nodrošinot iespēju sacensību centrā izskanēt Latvijas himnai. Komanda ar Lūkasu Siliņu, Renāru Grasi un Ritvaru Ļepeškinu uzrādot pārliecinošu sniegumu, par aptuveni minūti apsteidza tuvākos konkurentus – somus, un par divām minutēm – čehus. Otra Latvija stafetes komanda finišēja septītā. Meiteņu konkurencē pārliecinoši labāko rezultātu uzradīja somietes, sudraba godalga čehu sportistēm, kas finiša līniju šķērsoja par teju piecām minūtēm vēlāk, savukārt, bronzas godalga – Zviedrijai.

“Visas nedēļas garumā Latvijas sportisti uzrāda atzīstamus rezultātus, turklāt visās ieskaitēs. Zinājām, ka jauniešu un junioru puiši mums ir stipri, uz to arī gatavojāmies, vienlaikus gribu uzteikt arī jaunās meitenes, kuras visas nedēļas garumā uzrāda dzīvīgu sniegumu, tādējādi liekot domāt, ka turpinot ieguldīt darbu, varam cerētu uz arvien labākiem rezultātiem nākotnē. Šodien liels prieks arī par 6. vietu elitē, kas, ņemot vērā konkurenci, ir ļoti atzīstams rezultāts,” tā Latvijas izlases treneris Nauris Neimanis.

Elites grupā, pēc vakardienas uzvarētāja, norvēģa Jorgena Baklīda komandas neveiksmes, neatzīmējoties vienā no kontrolpunktiem, par Eiropas čempioniem stafetes disciplīnā tika kronēti somi, ļaujot Šveices komandai kāpt uz goda pjedestāla otrā pakāpienā, bet bronzas medaļu saņemt Norvēģijas izlases otrajai komandai. Startējot Jānim Baunim, Naurim Raizem un Andrim Jubelim, izdevās uzstādīt sesto labāko rezultātu. Meiteņu konkurencē interesanta cīņa starp Zviedrijas un Igaunijas komandām, kā rezultātā šīs sacensību nedēļas, trīskārtējās Eiropas čempionāta zelta medaļas ieguvēja Daisija Kudre-Šneidere, nespēja pēdējā etapā apsteigt zviedrieti Lisu Larsenu. Bronzas godalga – šveicietēm.

Starptautiskās orientēšanās federācijas prezidents Leho Haldna: “Latvija ziemas orientēšanās sportā, uz kopējā pasaules fona, ir salīdzinoši maza federācija, arī komanda nav nemaz tik liela. Tas nemaina faktu, ka tieši Latvijā regulāri notiek starptautiska mēroga pasākumi, izvirzītie mērķi un ambīcijas arī ir iespaidīgi. Šīs nedēļas pasākums ir tiešām izdevies – trases ir augstākajā līmenī, un es domāju, ka visas ārvalstu komandas šonedēļ priecājas būt daļa no šī pasākuma.”

“Sacensību nedēļa straujiem soļiem tuvojas izskaņai, noslēgušās sacensības individuālajās disciplīnās un komandu stafetē. Rīt, sacensību noslēdzošajā dienā noritēs sprinta stafete izlasēm un atklātās sacensības. Esam saņēmuši daudz labas atsauksmes par sacensību organizēšanas augsto līmeni, par labi sagatavotajām, sarežģītajām un interesantajām distancēm. Kā atzīmē viesi, sacensības esam noorganizējuši ļoti augstā kvalitātē. Vēlos teikt lielu paldies visiem iesaistītajiem, jo īpaši sacensību direktoram Gunāram Ikauniekam, LOF viceprezidentei Ildzei Straumei, distanču trašu sagatavošanas komandai un daudzajiem ļaudīm, kuri pamatīgi strādāja, lai pasākums izdotos. Īpašs paldies arī Madonas novada pašvaldības vadībai un darbiniekiem,” Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Dagnis Dubrovskis.

Rezultāti un papildu informācija pieejama: https://www.esoc2023.lv/bulletin

Svētdien sacensības noslēgsies ar sprinta stafeti. Sacensības iespējams skatīties TV4, Sportacentrs un tiešsaistē IOF LIVE platformā: Live | International Orienteering Federation).


Foto atskats - 4. diena.


Papildu informācija: Gita Sauka

Sacensību sabiedrisko attiecību pārstāve

Mob. +371 28326828

E-pasts: gita@pr-pig.com