Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://www.madona.lv/lat/aktualitates-pasvaldiba?fu=read&id=11093

Bēbīšu skoliņa "Asniņš" DECEMBRĪ aicina!

2021.11.29 08:42

Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Kastanītis", Blaumaņa 19 biedrība "KASTANĪTIS - BĒRNIEM" bebīšu skoliņa "Asniņš" projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem”, identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/092, ietvaros piedāvā (13 nodarbības ciklā 1.-6. nodarbību ciklā un 9 nodarbības noslēdzošajā – 7. ciklā ) topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem.

To uzdevumi ir:
  1. Sniegt iespēju jaunajām māmiņām, tai skaitā sociālā riska grupām integrēties sabiedrībā, rast risinājumus aktuālām problēmām un daļēji novērst to cēloņus.
  2. Sniegt psiholoģisku atbalstu un speciālistu palīdzību ( mikrologopēda, pediatra, ģimenes psihoterapeita, fizioterapeita, mūzikas terapeita, smilšu terapeita, fitoterapeita, fitnesa trenera,  kinestētiskā hendlinga speciālista, ginekologa, dūlas u.c. speciālistu lekcijas).
  3. Dot iespēju jaunajiem vecākiem tikties un dalīties pieredzē un attīstīt viņu prasmes bērnu kopšanā un attīstības veicināšanā.
  4. Dot iespēju bērniem jau no mazotnes būt kopā ar vienaudžiem.
 

Trešā cikla 9. nodarbībā „Jauno māmiņu vingrošana”. 01.12.2021. plkst. 15:00-16:15  viesosies Jeļena Kirika, sertificēts fizioterapeits

Grūtniecības un dzemdību laikā sievietes organisms veic lielu darbu un transformāciju. Grūtniecības laikā, augot vēderam, smaguma spēka iedarbībā pastiprinās lordoze – izliekums mugurkaula jostas daļā, kā arī kifoze – izliekums krūšu daļā (mugura kļūst salīkusi). Tas maina sievietes gaitu un visa ķermeņa kustību biomehāniku. Arī vēdera un iegurņa pamatnes muskuļi tiek pakļauti lielai slodzei. Lai nodrošinātu veiksmīgāku ķermeņa atjaunošanos pēc dzemdībām, ļoti ieteicama ir vingrošana fizioterapeita vadībā, jo muskuļu atkopšanai pēc grūtniecības ir jābūt saudzīgai un pareizai. Nodarbībā būs iespēja vingrot sertificēta speciālista vadībā, kurš demonstrēs un izskaidros vingrojumus, kas piemēroti jaunajām māmiņām pēcdzemdību periodā, galvenokārt koncentrējoties uz vēdera un iegurņa pamatnes muskuļu stiprināšanu, kā arī krūškurvja un mugurkaula mobilizāciju.

Trešā cikla 10. nodarbībā ,,Sievietes veselības aspekti reproduktīvajā periodā” 09.12.2021. plkst. 15:00-16:15  viesosies Dace Matule, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

Katra sieviete ir atšķirīga, tāpēc atrast vienotu laimes un labsajūtas formulu ir teju neiespējami, tomēr sevis iepazīšana var būt solis ceļā uz to. Lekcijā – sarunā vairāk izzināsim sievietes ķermeni, īpaši pievēršoties reproduktīvajai funkcijai. Nodarbībā runāsim gan par sievietes veselību pirms bērniņa ieņemšanas, gan grūtniecību, gan dzemdībām, gan arī par sievietes reproduktīvo veselību pēc bērniņa iznēsāšanas.

Trešā cikla 11. nodarbībā ,,Gatavošanās zīdīšanai”. 16.12.2021. plkst. 15:00-16:15  viesosies Jana Biezā, sertificēts zīdīšanas konsultants.

Viena no svarīgākajām jaundzimuša bērna aprūpes sastāvdaļām ir zīdīšana, tādēļ nodarbībā sertificēta zīdīšanas konsultante pastāstīs, kādēļ ir svarīgi gatavoties zīdīšanai jau laikus, un kā labāk sagatavoties šim svarīgajam procesam, lai krūts barošanas uzsākšana un turpināšana būtu veiksmīga un baudpilna gan mazulim, gan māmiņai. Speciāliste pastāstīs arī to, cik svarīgi, gatavojoties mazuļa ienākšanai ģimenē un zīdīšanai, ir būt gatavai tieši pirmajām 40 dienām pēc bērniņa piedzimšanas, kuru laikā jaunās māmiņas bieži vien loloto ilūziju vietā saskaras ar vilšanos un izmisumu. Tāpat tiks sniegti praktiski ieteikumi, kā jaunajai māmiņai atvieglot zīdīšanas uzsākšanu un pirmo periodu (pirmās 40 dienas), kā arī kā šajā procesā var iesaistīties jaunais tētis, lai spētu būt atbalsts partnerei. 


Dalība nodarbībās - bez maksas.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekts tiks īstenots no 2020. līdz 2023.gadam. Par tā aktivitātēm var uzzināt Madonas novada mājas lapā; Madonas pilsētas PII ,,Kastanītis” mājas lapā - www.madona.lv/kastanitis sadaļā bebīšu skoliņa  ,,Asniņš”; sociālā tīkla facebook sadaļā bebīšu skoliņa ,,Asniņš”.

Katru afišu rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību.

Novada topošās māmiņas un jaunie vecāki kopā ar mazulīti tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajās nodarbībās.


Kontakttelefona Nr.: 26456234

Informāciju sagatavoja: Ārija Logina