Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://www.madona.lv/lat/jaunumi?fu=read&id=10880

Paplašinās iespējas robotikas pulciņā

2021.09.13 10:06

Pateicoties Rietumu bankas nodibinājuma “Nākotnes atbalsta fonds” finansiālam atbalstam, sagaidot jauno mācību gadu, tiks ievērojami papildināts Madonas BJC robotikas pulciņa “Sensors” tehniskais aprīkojums.

Madonas Bērnu un jauniešu centrā 2015. gadā, ar Rietumu bankas Labdarības fonda palīdzību, izveidotais Robotikas pulciņš nodarbojas ar audzēkņu tehniskās jaunrades, sociālo un digitālo prasmju pilnveidi, izmantojot LEGO robotiku. Taču laiks nestāv uz vietas un tehnoloģijas pilnveidojas, tāpēc ir vitāli svarīgi paplašināt resursu daudzveidību, ieviest mūsdienīgākas tehnoloģijas. Pulciņa darbības procesā radusies nepieciešamība iegādāties 3D printeri, lai, pēc konkrētām programmām, varētu printēt LEGO robotu detaļas. Arī pulciņa audzēkņi pauduši vēlmi apgūt 3D printera un 3D pildspalvu lietošanas prasmes.

Par sava budžeta līdzekļiem iegādātie to nevarēja, tādēļ tika sagatavots projekts un lūgts Nākotnes atbalsta fonda atbalsts.

Par sava budžeta līdzekļiem iegādātie to nevarēja, tādēļ tika sagatavots projekts un lūgts Nākotnes atbalsta fonda atbalsts.

Jau tuvākajā laikā robotikas pulciņa “Sensors” vajadzībām tiks iegādāts 3D printeris, 3D pildspalvas un cits aprīkojums, lai septembrī bērni varētu sākt pilnvērtīgu darbību.

Šis gads bijis ļoti sarežģīts un daudzi audzēkņi ir zaudējuši motivāciju turpināt iesākto, tāpēc nepieciešams aktuālāks piedāvājums un daudzveidīgākas iespējas, kas piesaistītu, ieinteresētu jauniešus. Covid – 19 pandēmijas laiks kārtējo reizi pierādījis, cik liela loma mūsdienu sabiedrības procesos ir tehnoloģiskajiem risinājumiem. Tas liek domāt, ka tehniski izglītoti, radoši domājoši un praktiskās nodarbībās pilnveidojušies jaunieši spēs virzīt attīstību un progresu kā novadā, tā valstī un arī pasaulē.

Ieinteresētie Madonas novada puiši un meitenes tiek gaidīti uz nodarbībām jau septembrī.

 
‌Informāciju sagatavoja 
‌Indra Veipa