Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://www.madona.lv/lat/aktualitates-novada?fu=read&id=10581

Piemiņas pasākums "Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām”

2021.06.08 11:10

Šī gada 14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no plkst. 11.00 pasākumā ar nosaukumu "Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas.

Madonas novada pašvaldībā vārdu lasīšana notiks Madonas pilsētas kultūras namā, kur kopumā tiks lasīti 299 deportēto cilvēku vārdi. Lasījumus veiks pilsētas un pagastu iedzīvotāji.
Pasākumu Madonas novadā rīko Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar kultūras darbiniekiem pagastos.
Lasījumi tiks straumēti reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta" izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.
Piemiņas pasākumu "Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, "Karšu izdevniecības Jāņa sēta" un sabiedriskajiem medijiem.
Pasākumu būs iespēja vērot arī Madonas novada pašvaldības oficiālajā Facebook kontā.
Aicinām arī Madonas novada iedzīvotājus pieminēt 1941. gada 14. jūnijā deportētos un, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, aizdegt svecīti un nolikt ziedus pie Šķeltā akmens un citās piemiņas vietās novadā.

 Informāciju sagatavoja: DAIGA TORSTERE, Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vecākā speciāliste kultūras jomā