PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde „NORDIC ID”

Notiek: 10. aprīlis 12:00 - 24. maijs 16:00
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles, Skolas ielā 10a, Madona

Ko šodien nozīmē ziemeļu identitāte? Kā tā atspoguļojas arhitektūrā? Mēģinājums atbildēt uz šiem jautājumiem ir projekta „NORDIC ID” pamatā. Idejas īstenošanai tika uzaicināti kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas (Martins Keidings, žurnāla „Arkitekten” redaktors (Dānija), Anderss Melsoms, žurnāla „Conditions” redaktors (Norvēģija), Daniels Gollings, žurnāla „Form” redaktors (Zviedrija), Tuomass Toivonens, arhitekts, arhitektu biroja „NOW” līdzīpašnieks (Somija), Villems Tomiste, arhitekts, arhitektu biroja „Stuudio Tallinn” līdzīpašnieks (Igaunija)), aicinot viņus piedāvāt savas personiskās versijas par ziemeļu identitātes fenomena izpratni arhitektūrā. [...]

Katrs kurators izvēlējās piecus arhitektūras projektus savā dzimtajā zemē, kuri pēc viņa ieskata vislabāk atbilst šai idejai. Visi kuratori ir uzrakstījuši savām daļām veltītus ievadtekstus. Darbs tika veikts bez jebkādas iejaukšanās no projekta vadītāju puses, un galarezultāts nebija prognozējams.

Izstādes formāts ir iecerēts kā piecu neatkarīgu viedokļu, kurus apvieno „NORDIC ID” koncepts, platforma. Tādā veidā izstāde sastāv no 25 arhitektūras projektiem - 25 ziemeļu identitātēm.

Izstādes atklāšanā Madonā piedalīsies Ziemeļu Ministru padomes Latvijā biroja vadītājs Jans Vidbergs, kultūras padomniece Ginta Tropa un Arhitektūras muzeja direktore Ilze  Martinsone.

Foto: Åke E:son Lindman. Bērnudārzs Tellus Stokholmā (Zviedrija). 2010.
Arhitekti: Tham & Videgård Architects.


Informāciju sagatavoja un iesūtīja: Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde.
Tālr.: 648 23844.
Mob.tālr.: 00 371 29418187.

Ievietoja:
Inga Arāja


Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstādi „Nordic ID” atklāja muzeja direktore Līvija Zepa, muzeja viesus uzrunāja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs. Tad vārds tika dots Ziemeļu Ministru padomes Latvijā biroja direktoram Janam Vidbergam (Jan Widberg) un kultūras padomniecei Gintai Tropai.

J.Vidbergs pastāstīja par to, kā tapa šī izstāde un kā tā nonākusi līdz Madonai. Vēlāk Latvijas Arhitektūras muzeja direktore Ilze Martinsone stāstīja par izstādē aplūkotajiem arhitektūras darbiem.

Pēc izstādes atklāšanas, pateicoties labiem laika apstākļiem, muzeja viesiem izrādījām Madonas skaistākās vietas.

Foto: Åke E:son Lindman. Bērnudārzs Tellus Stokholmā (Zviedrija).
2010. Arhitekti: Tham & Videgård Architects.

Fotogalerija (skatīties ziņas turpinājumā): Publicitātes foto.

Informāciju sagatavoja un iesūtīja Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs:
Mākslas nodaļas vadītāja Monta Cimdiņa. Mob.tālr.: 00 371 28444817
Izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde. Mob.tālr.: 00 371 29418187.
Tālr.: 648 23844.

Ievietoja:
Inga Arāja
 
 
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika