PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Kanādas mākslinieces Dianes Hiskoks izstāde "Ikviens ir kāds"

Notiek: 31. janvāris 00:00 - 15. marts 00:00
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles, Skolas iela 10a

No 2020.gada 31.janvāra Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs skatāma Kanādas mākslinieces Dianes Hiskoks izstāde "Ikviens ir kāds".

Diane Hiskoks (Diane Hiscox) ir kanādiešu māksliniece, kura pagātnē darbojusies jurisprudencē. Pašlaik strādā un mācās Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņas darbi izstādīti Kanādā (Otavā, Frederiktonā, Halifaksā un Toronto) un Amerikas Savienotajās Valstīs (Losandželosā, Atlanta un Aleksandrijā, Luiziānā). Šī būs otrā mākslinieces izstāde Latvijā. Izstādē eksponētie darbi radīti laika posmā no 2017. līdz 2018.gadam un tajā ir trīs dažādas sērijas.


Izstādē būs apskatāma gleznu sērija “Ikviens ir kāds”, kurā māksliniece ir pētījusi bezpajumtnieku tēmu. Gleznas ir veidotas ar lielu intimitāti, izmantotie materiāli - eļļas krāsas un dārgmetālu lapas, kas vēsturiski paredzēti prestižiem vai svētiem priekšmetiem. Kolekcijas nosaukums ir ar pozitīvu noskaņu: “šīs IR mājas”, pretstatā „bezpajumtniecības” normatīvajai uzbūvei, kas identificē iedzīvotājus un tajā esošos indivīdus to trūkuma dēļ. Ar šo sēriju māksliniece cer pievērst skatītāju uzmanību tam, ka katrs no mums ir vērtīgs, vai mēs dzīvojam guļammaisā, kastē vai savrupmājā. Tas ir arī atgādinājums, ka garīgi cilvēki bieži izvēlas dzīvot lielā nabadzībā. Visbeidzot, tā ir sabiedrības kritika, kas pieļauj šādu nevienlīdzību.

"Es izvēlējos materiālus, zelta lapas un eļļas krāsas, kurus tradicionāli izmanto svētam priekšmetam vai prestižam priekšmetam," sacīja Hiskoksa. "Es uzskatu, ka ikvienam ir tikpat liela vērtība kā visprestižākie cilvēki mūsu sabiedrībā."

Gleznu sērijā “Īrisi” māksliniece vēlas atspoguļot garīgo un emocionālo pauzi, kura bija vajadzīga, pēc iepriekšējās darbu sērijas. Šie darbi ir personīgi un meditatīvi. Savukārt, darbu sērija ar nosaukumu “Māksla Amerikā” atspoguļo mākslinieces izjūtas par attiecībām starp kapitālu un mākslu.
Esat aicināti izstādi apmeklēt līdz 2020.gada 15.martam, lai redzētu, ka skaistums ir atrodams visnegaidītākajās vietās un sejās.

Informāciju sagatavoja un iesūtīja: Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Mākslas izstāžu kuratore Linda Bakmane.

Ievietoja:
Inga Arāja

 
 
© 2008-2021 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »