26. maijā Lubāna mitrāja informācijas centrs organizē meža pārgājienu "Dzīvība kokā"

ziņa publicēta 20.03.2019
Ik gadu 22.maijā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena. Par godu šai dienai Lubāna mitrāja informācijas centrs organizē meža pārgājienu „Dzīvība kokā”, kas norisināsies 26.maijā. Dabas aizsardzības pārvaldes eksperta un entomologa jeb kukaiņu pētnieka Gunta Akmentiņa vadībā dosimies mežā, lai izzināt dzīvību kokos un iepazītu mežu no mazliet cita skatupunkta.

Koks ir daudzu kukaiņu, sēņu, sūnu un citu dzīvo organismu mājvieta. Šoreiz vairāk pētīsim bezmugurkaulniekus kokos – konkrētāk, kukaiņus.

Pārgājiena sākums un dalībnieku pulcēšanās pie Lubāna mitrāja informācijas centra plkst.11.00!

Adrese: "Aiviekstes hidromezgls", Ošupes pagasts, Madonas novads, LV-4833

GPS: 56.8164, 26.9065

Pēc pulcēšanās visi kopā dosimies ar automašīnām uz pārgājiena sākuma punktu. Pārgājiens būs aptuveni 3 stundas ilgs un apmēram 5km garš. Staigāšanas būs mazāk, pārgājiens vairāk tendēts uz apstāšanos pie kokiem un sugu vērošanas.

Bioloģisko sugu daudzveidību dosimies pētīt dabas lieguma „Lubāna mitrājs” mežos.  Pārgājienam esam izvēlējušies vecākus mežus, kas ir bagāti ar kritalām. Ņemiet vērā, ka pa tādiem būs mazliet grūtāk pārvietoties, nekā pa jaunu priežu mežu.

Ja esi ļoti zinātkārs un Tev ir vēlme pārgājiena laikā dzīvās būtnes dabā saskatīt tuvāk, var ņemt līdzi palielināmās ierīces!

Pārgājiens ir bezmaksas un bez vecuma ierobežojuma, tādējādi draudzīgs arī ģimenēm ar bērniem. Tādēļ uz pārgājienu ir aicināts ikviens interesents!

Dalībniekiem līdzi ieteicams ņemt laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus, kas paredzēti pārgājienam pa mežu. Pārgājiena laikā plānota arī pusdienu pauze, tādēļ līdzi ņemam pusdienas - maizītes ar tēju u.tt.

Mums Latvijas dabā vēl ir pietiekami tādu sugu, kuras vairumā Eiropas valstu diemžēl jau ir izzudušas. Pētīsim, apzināsimies un sargāsim kopā!

Vēlies pieteikties pārgājienam?

Piesakies rakstot uz lubanamitrajs@gmail.com vai zvanot - 29234956 (Ilze, Elīna).


Ziņu iesūtīja: Ilze Šausa, tel. 29234956
Ziņu publicēja: Ilze Stūre, tel. 29332642 
Copyright © 2008-2019 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »