Novembris- Latvijas valsts simtgades svētku mēnesis

ziņa publicēta 10.05.2018
Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai, Madonā un novadā notiks daudzveidīgi pasākumi. Koncerti, izstādes, kino filmas, izklaidējoši projekti un radošās aktivitātes - tā ir tikai maza svētku programmas daļa.

ES RADU LATVIJU - ES DARU LATVIJU BAGĀTĀKU!
ES RADU LATVIJU - ES DARU LATVIJU GUDRĀKU!
ES RADU LATVIJU - ES DARU LATVIJU UZŅĒMĪGĀKU!
ES RADU LATVIJU - ES DARU LATVIJU MĪĻĀKU! Latvijas Valsts dzimšanas dienas vakarā aicinām uz saviesīgu pasākumu Madonas pilsētas kultūras namā.Uz lielā kultūras nama ekrāna tiešraides no galvaspilsētas, zālē 100 vietas pie galdiņiem, svētku mielasts ar Madonas novada garšu no restorāna “Efeja”, Latvijā radīta mūzika un, protams, brīnišķīgi cilvēki, kuri kopīgi svin savas valsts proklamēšanas 100.gadadienu.  Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs aicina radošu aktivitāšu veidā iepazīt Latviju un tās bagāto kultūrvēstures mantojumu, šogad - Latvijas 100 gades gadā uzmanību veltot cimdiem, to dažādajiem rakstiem, krāsām, cimdu veidiem un simbolikai, kas izmantota cimdu rakstu veidošanā. 
Uz nodarbībām aicinām laicīgi pieteikties, zvanot uz tālr. 64823844 vai 26102225 ‌Svinot Latvijas 100-gadi aicinām uz svinīgām ģimenes pusdienām "Mārcienas muižā" 

‌Svētku brančs svētdien, 18.novembrī, plkst.12.00 - 16.00

Dzīvā mūzika - Intars Zommers ar ģitāru un latviskām dziesmām.

Plaša pusdienu izvēle, ko demonstrēs muižas jaunā šefpavāre Līna Ločmele.
‌Valsts svētki Kalsnavā:

15.novembris 
plkst.18.00 / Kalsnavas kultūras nams
Viktorīna “Es mīlu Tevi, Kalsnava”
Izklaidējošs, azartisks šovs starp Kalsnavas pagasta iestāžu darbiniekiem, pārbaudot viņu zināšanas par Kalsnavas pagastu.

16.novembris 

plkst.13.00. / Kalsnavas kultūras nams
Kalsnavas pamatskolas audzēkņu 
Valsts svētkiem veltīts koncerts “ Sarkanbaltsarkanais” 
plkst.19.45. / pulcēšanās pie Kalsnavas kultūras nama
Aicinām kopā ar lāpām un sveču lukturīšiem doties uz J. Alunāna parku.
plkst.20.00.
kopā ar Kalsnavas pašdarbnieku saimi , pamatskolas audzēkņiem un pagasta iedzīvotājiem tiks iedancots un iedziedāts Jura Alunāna parks un jaunā estrāde.
Uguns rituāls un ugunsšovs. 
Mielošanās ar Kalsnavas dižkūku un siltu tēju.
Plkst.22.00/ Kalsnavas kultūras namā
Balle spēlē grupa “Ir variants” 
Ieeja uz pasākumiem bez maksas

18.novembris
plkst.11.00. / Pulcēšanās Kalsnavas pamatskolā
Tradicionālais skrējiens “ Apkārt Jaunkalsnavai”
 

‌Lāčplēša dienas un Latvijas valsts simtgades pasākumi Barkavas pagastā:


Ikviens no mums ir daļa no Latvijas - ar savu smaidu, balsi, stāju un talantu, radot mūsu valsts raksturu neatkārtojamu!

‌Lāčplēša dienas un Latvijas valsts simtgades pasākumi Ļaudonā:‌2018. gada 2. novembrī plkst. 17.00 Vestienas tautas namā, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018 un Madonas novadpētniecības muzeja atbalstu, Vestienas tautas namā tiks izstādītas Staņislava Sladzevska (1923-2001) fotogrāfijas. ‌Noslēdzoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai 100” projektu konkursā atbalstītajam projektam “Soļi un pakāpieni laikā: paaudžu sarunas bibliotēkā” kā noslēguma aktivitāti Madonas novada bibliotēka piedāvā koncertprogrammu “Latviešu mūzikas dārgumi”, kas 2018. gada 23. novembrī pulksten 13:00 notiks Madonas Kultūras namā. 

‌Koncertprogrammā “Latviešu mūzikas dārgumi” iekļautas izmeklētas latviešu klasiskās mūzikas pērles izcilu mākslinieku sniegumā. Klavieres - Liene Circene, čells - Ivars Bezprozvanovs, solists – Jānis Apeinis. Koncertu vadīs Karina Bērziņa. Ieeja bez maksas Vairāk pasākumus Madonā un novadā meklē- ŠEIT!

‌*Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicina ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18. novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus. 

‌                                                      Lai Jums katram īpašas un ģimeniskas Latvijas valsts simtgades svinības!

‌Ziņu sagatavoja: Ilze Stūre tel. 29332642

Copyright © 2008-2019 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »