27. maijā “Kalsnavas pagasta ekspedīcija” (dalībnieku reģistrācija ir slēgta)

ziņa publicēta 05.01.2018
Šī gada 27. maijā (svētdienā) aicinām doties izzinošā braucienā “Kalsnavas pagasta ekspedīcija”. Pasākums tiek organizēts kā ekskursija grupas vadītāja pavadībā, kurā dalībnieki brauc ar savām automašīnām.

Dienas gaitā iepazīsim netradicionālas Kalsnavas pagasta vietas un maršrutā nobrauksim ap 50 kilometriem. Visu dienu mūs pavadīs un interesantus stāstus stāstīs kalsnaviete Iluta Puzāne.

Pasākumu organizē Madonas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa.

Programma:
   * 10.00 Tikšanās Veckalsnavā (pie Veckalsnavas baznīcas drupām, atrodas netālu no autoceļa P37 Madona – Pļaviņas un Kalsnavas ezera).
   * Veckalsnava: baznīcas drupas, Kalsnavas ezers, bijusī Veckalsnavas muiža, baroni, Veckalsnavas kapi, bijušais Veckalsnavas ciems, 1905. gada notikumi, Veckalsnavas dižliepu aleja, Sidrabiņu priede.
   * Zemnieku saimniecība “Gribēni”. Netradicionāla saimniecība - nodarbojas ar tīršķirnes mājputnu audzēšanu uz dažādu šķirņu vistu cāļu tirdzniecību. Tikšanās ar saimnieci Līgu Rogu.
   * Jāņukalns senāk un tagad.   

   * Ramuļēnu kalns (182 m vjl) un Ozolkalna gravas: kāpšana kalnā, tālas skatu panorāmas, ainaviskas gravas.
   * Kempings “Upmalas”, tas iekārtots Aiviekstes upes krastā, ceļotājiem izīrē nakšņošanas namiņus, pirtiņu, telšu un atpūtas vietas. Tikšanās ar saimnieci Mariju Rulieti.
   * Pusdienu pikniks un atpūtas pauze Aiviekstes upes krastā.
Līdzi jāņem maizītes, būs iespēja izcept savas līdzi paņemtās desiņas.
   * Klušu ģimenes mājas muzejs “Kamenes”: senlietu kolekcija un vēsturiskas mehāniskās darbnīcas. Tikšanās ar saimniekiem Irēnu un Aivaru Klušiem. Ziedojums 1 eur/pers.
   * Aijas Kaškures koku dārzs “Igaijas”. Priežu meža un Aiviekstes upes ieskautajā 2,5 ha dārzā vietu radušas ap 1500 koku, krūmu un ziemciešu dažādības. Tikšanās ar saimnieci, ekskursija, iespēja iegādāties dekoratīvos stādus.
   * Lauku sēta “Priedes”, saimnieki Velta un Vitauts Bartušauski. Viens no saimnieku hobijiem ir bioloģiskā slieku mēslojuma ražošana. Stāsts par tā iegūšanas metodēm un vērtīgajām īpašībām. Iespēja mēslojumu iegādāties.
   * Aiviekstes ciems, HES aizsprosts un Ozolsala.
   * 17.00 pasākuma noslēgums.

Pasākums notiks āra apstākļos - nepieciešams piemērots apģērbs.

Dalībnieku reģistrācija ir SLĒGTA!

Tradīciju par Madonas novada pagastu apceļošanu aizsākām pirms trīs gadiem. Šogad iepazīsim Kalsnavas (27.maijā ar auto un 15. jūlijā ar velo) un Liezēres (23. septembrī) pagastus. 


Pasākuma organizatore:
Sanita Soma, tel. 29130437, tic@madona.lv

     
Copyright © 2008-2019 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »