Bagātīgi aizvadīti tradicionālie "Kartupeļu svētki" Madonā

ziņa publicēta 03.08.2017
"Kartupeļu svētki" ir viena no Madonas novada tradīcijām un lielākais rudens gadatirgus, kas 30. septembrī Madonā, Saieta laukumā norisinājās jau 19. reizi. Šogad svētku gadatirgū piedalījās ap 230 ražotāju no visas Latvijas.

Svētku rīkotāji bija parūpējušies par īpašu kartupeļu un citu dārzeņu slavinošu izklaides programmu. Visiem apmeklētājiem bija iespēja piedalīties dažādās veiklības un izveicības stafetēs, kurās tika apspēlēta kartupeļu tēma, piemēram, varēja piedalīties kartupeļu mizošanas sacensībās, kurās tika mērīts mizas garums un pēc tā noteikts uzvarētājs. Tāpat bērniem bija iespēja darboties kartupeļu radošajās darbnīcās. Ikviens drosminieks varēja mēģināt uzrāpties "Umurkumurā", jeb tradicionālajā tirgus stabā, pēc kārumiem vai citām vērtīgām lietām. Svētkos piedalījās arī Rīgas restorāna "Terra" šefpavārs Mārtiņš Poltiņņikovs, kurš uz vietas gatavoja un cienāja apmeklētājus ar dažādiem garšīgiem kartupeļu ēdieniem, piemēram, ar mizu ceptiem kartupeļiem, maltās gaļas, tomātu un kukurūzas mērci, kartupeļu pankūkām ar lasi u.c. 

Visus apmeklētājus aicinājām nest uz svētkiem lielākos kartupeļus vai interesantākos dārzeņus no rudens ražas, jo pasākuma ietvaros tika noteikts Madonas novada "Lielākais kartupelis", kurš šogad svēra veselus 960 gramus. 

Visas dienas garumā par labu garastāvokli rūpējās grupa “Sniegavīri” un pasākuma vadītājs Arturs Gailītis.

Svētku centrālais notikums bija zemnieku, ražotāju un amatnieku TIRGUS.Paldies visiem par dalību lielajos "Kartupeļu svētkos" Madonā! 
Tirgus organizators - Madonas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa.  
Ziņu publicēja: Ilze Stūre, tel. 29332642
Foto: Ilze Stūre un Agris Veckalniņš
 
     
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »