PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Pūtēju orķestris

diriģents Andrejs Cepītis    
 

Madonas pūtēju orķestris dibināts 1959.gadā. Pašlaik orķestrī spēlē 37 meistarīgākie pūšamo instrumentu mūziķi no Madonas un tās tuvākās apkārtnes. 20 mūziķi mācās un strādā Rīgā. Lielākā daļa orķestra dalībnieku ir amatieri, bet vairāki mācās vidējās un augstākajās mūzikas mācības iestādēs. Gandrīz visi mūziķi ir absolvējuši, vai pašlaik mācās Madonas mūzikas skolā. Orķestrī spēlē vairāki Madonas mūzikas skolas skolotāji.

Madonas pūtēju orķestris izpilda dažādu laikmetu un stilu mūziku - baroku, tradicionālo pūtēju orķestru, akadēmisko mūziku, kā arī popmūziku, džezu un rokenrolu. Orķestris vienmēr ir centies paplašināt savu “spēles laukumu” un lauzt tos stereotipus, kuri pavada pūtēju orķestrus - kad, kur un kas jāspēlē šādām muzikālām vienībām.

Andreja Cepīša vadībā
pūtēju orķestris ir ieguvis savu redzamu vietu republikas orķestru saimē. Skatēs vairākkārt izcīnīti pirmās pakāpes diplomi. Andrejs Cepītis ir pratis atrast īsto pieeju katram orķestra dalībniekam un izveidojis spēcīgu muzikālu vienību Madonas pilsētā un novadā.

2019.gadā Madonas pūtēju orķestris X Latvijas pūtēju orķestru konkursā “Siguldas devonā” IV augstākās grūtības pakāpes grupā ieguva 1.vietu.

2018.gadā XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru koprepertuāra pārbaudes un svētku atlases skatē IV augstākās grūtības pakāpes grupā (starp 10 orķestriem) iegūta 1.vieta. Šis augstais novērtējums sniedza iespēju un godu piedalīties latviešu mūzikas koncertā “Pieskāriens laikam”, pūtēju orķestru Dižkoncertā un koncertos Rīgas baznīcās;

‌2017.gadā saņemts Zelta diploms Prāgas Starptautiskajā orķestru festivālā;

2016.gadā Lietuvā Starptautiskajā amatieru orķestru konkursā Paņevežā iegūts Grand Prix, balva par labāko obligātā skaņdarba interpretāciju un labākā diriģenta godalga;

‌2015.gadā  III Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā BALTIC OPEN un VII Latvijas pūtēju orķestru konkursā, iegūts augstākais novērtējums otrās augstākās grūtības pakāpes grupā un īpašs uzslavas apliecinājums - kompliments Madonas pilsētas kultūras nama pūtēju orķestrim par spožu konkursa programmas interpretāciju.

Rediģēts: 08.07.2019..


© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »