PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Zigmunds Šņore - “Vidzemnieks no Rīgas Jūrmalas”. Izstāde

Notiek: 14. augusts 15:00 - 27. septembris 14:21
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles, Skolas iela 10a

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs no šī gada 14.augusta piedāvā apskatīt akvarelista Zigmunda Šņores izstādi “Vidzemnieks no Rīgas Jūrmalas”. Izstādes atklāšana 14. augustā plkst. 15.00.

Z. Šņores un viņa mākslas raksturojumam vispiemērotākais vārds ir «lirika». Viņa darbos mēdz gan parādīties arī kādas dramatiskākas krāsu noskaņas tumšu mākoņu vai naksnīgu noskaņu veidā, bet pamatā tā ir «dzeja», nevis «drāma». Mākslinieks atzīst, ka akvareļu tehnika ir ļoti grūta, jo eļļu var izmainīt, bet akvareļu krāsu nevar. It sevišķi karstā laikā, jo tā ātri žūst. 

Bērnības un jaunības gadus Z. Šņore vadījis Jūrmalā, Dzintaros, un laikam vēja aukas, kaiju klaigas, viļņu šalkas un saules gaismas siltumu viņš sasmēlies visam mūžam. Kopš 1988. gada vasarās dzīvo un glezno Ērgļu novada Jumurdas pagastā.

Zigmunds Šņore dzimis 1942. gadā. Šī personālizstāde Mākslinieku namā ir mākslinieka 70. gadu jubilejas izstāde. Z. Šņore izstādēs piedalās no 1969. gada. Mākslinieku savienības biedrs kopš 1995. gada. Darbi ir privātkolekcijās Latvijā, ASV, Zviedrijā, Austrālijā, Vācijā u.c. 2001. gadā piedalījies 2. Internacionālās biennāles «Neues AQUARELL» izstādē Vācijā. 2010. gadā iegūta 1. vieta mākslas galerijas «Laipa» rīkotajā konkursā «Ainava 2010». 2008. gadā akvareli «Reiz bija» no ikgadējās Starptautiskās jūras ainavu izstādes "Marina" iegādājās Jūrmalas pilsētas muzejs. Arī 2018.gadā "Marina" varējām skatīt mākslinieka akvareļus un Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā nelielā personālizstādē bija aplūkojami Jumurdas apkārtnes iedvesmoti skati. Šī nelielā izstāde bija pamats lielākas personālizstādes izveidošanai. Šī izstāde ir mākslinieka stāsts par jūru, mežu, pilsētu un ziediem.

Lai redzētu akvareļu vieglo tvirtumu, aicinām uz izstādes atvēršanas pasākumu un tikšanos ar mākslinieku Zigmundu Šņori 14. augustā plkst. 15.00 Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, Skolas iela 10a.  Ieeja pasākuma dienā bez maksas. Izstāde būs apskatāma līdz 27.septembrim.


Informāciju sagatavoja: Elīna Krupko, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja.


‌Ievietoja: D.Torstere
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »