PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Filmai “Dvēseļu putenis” veltīta fotogrāfiju izstāde

Notiek: 10. maijs 00:00 - 10. jūnijs 00:00
MADONA; Kinoteātris "Vidzeme", Tirgus iela 5. Skatlogi

No šā gada 10. maija Madonā, kinoteātra “Vidzeme” skatlogos, skatāma vēsturiskajai kara drāmai “Dvēseļu putenis” īpaši veltīta fotogrāfiju izstāde. Kā norāda filmas veidotāji, izstāde ir visaptverošs foto un multimediju stāsts par filmas uzņemšanas gaitu. Izstādē ir apskatāmas gan fotogrāfa, jūrmalnieka Ivara Trautmaņa fotogrāfijas, kas atspoguļo Slokas kauju uzņemšanas procesu, gan citu brīvprātīgo fotogrāfu bilžu izlase, to skaitā aizkadru epizodes.

Tā kā kinoteātris “Vidzeme” vēl joprojām ir slēgts apmeklētājiem un cilvēku pulcēšanās ir ierobežota, izstāde ir izvietota kinoteātra skatlogos, lai tā būtu pieejama ikvienam interesentam.

“Novēlu, lai tā kļūst par ikgadēju tradīciju – svinēt svētkus, skatoties “Dvēseļu puteni”. Šis stāsts, kuru savā izcilajā romānā iemūžinājis strēlnieks Aleksandrs Grīns un kuru šodien no sava skatu punkta iemūžinām mēs, ir jāzina ikvienam: Latvija nav radusies tukšā vietā! Filma ir vērienīga vēstures stunda katram Latvijas iedzīvotājam un ikvienam skatītājam visā pasaulē, kurš interesējas par vēsturi ne tikai kā skaitļu un faktu hronoloģiju, bet arī kā cilvēces piedzīvojumu un pieredzi. Šī filma apliecina latviešu nesalaužamo spītu, dzimtenes mīlestību un varonību un būs interesanta visiem,” komentē filmas režisors Dzintars Dreibergs. 

Kopš filmas nonākšanas uz lielajiem ekrāniem, to 269 izrādīšanas vietās visā Latvijā paguvuši noskatīties jau vairāk nekā 250 000 skatītāju. “Dvēseļu putenis” ir kļuvusi par skatītāko filmu Latvijas kinoteātros atjaunotās Latvijas kino vēsturē, taču netrūkst cilvēku, kuri uz lielā ekrāna filmu noskatīties nepaguva. Tādēļ filmas veidotāji nolēmuši to padarīt pieejamu arī mājas apstākļos.

No 27. marta filmu iespējams noskatīties studijas “Kultfilma” (vimeo.com/ondemand/dveseluputenis) un “Latvijas Filma” (https://vimeo.com/latvijasfilma) Vimeo.com kanālos.


Informāciju iesūtīja: k/t "Vidzeme" vadītājs Aigars Noviks
Mob. tālr.: +37126 643 624 


‌Ievietoja: D.Torstere
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »