PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

42+ IDEJAS. Izstādes atklāšana

Notiek: 21. februāris 15:00 - 16:30
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles, Skolas iela 10a

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs sadarbībā ar Daugavpils Universitātes (DU) profesionālās maģistra studiju programmu (PMSP) „Māksla“, aicina uz studentu darbu izstādes „42 + IDEJAS“ atklāšanu 21.februārī plkst. 15.00.

Daugavpils Universitāte ir lielākā un modernākā valsts izglītības iestāde Austrumlatvijā, kas piedāvā Eiropā atzītu visu līmeņu augstāko izglītību. DU studiju virzienā Mākslas tiek realizētas piecas profesionālās studiju programmas, no kurām viena no pieprasītākajām ir PMSP Māksla.

Mākslas studiju laikā studējošie padziļina kompetenci laikmetīgās mākslas jautājumos, mākslas teorijas, filozofijas un psiholoģijas problemātikā, vadības un komunikācijas aspektos, pilnveidojot profesionalitāti vienā no septiņām individuālas izvēles specializācijām: Grafika, Glezniecība, Dizains, Keramika, Tekstilmāksla, Zīmēšana un Kultūras menedžments.

Laikmetīgās mākslas izstādi 42+ IDEJAS veido 13 šīs programmas absolventu,  šobrīd jau profesionālo maģistru mākslā, pēdējo piecu gadu laikā izstrādātie un izcili aizstāvētie diplomdarbi četrās studiju programmas radošajās specializācijās: Grafika, Glezniecība, Tekstilmāksla un Keramika.

Subjektīvus vēstījumus, atklājot personības jūtu un emociju spektra ainavu, attieksmi un pārdomas par mūsu laikmeta aktualitātēm, kā arī refleksijas par sociāli svarīgiem faktiem un notikumiem globālā vai lokālā telpā mūsdienu un vēstures kontekstā, savos stājmākslas darbos izstādes apmeklētājiem atklāj  Jekaterina Beļajeva, Jeļena Koževņikova, Olga Ļistarkova, Dana Podnieka, Digna Sircova-Butlere un Daiga Vasiļjeva (specializācija Grafika, maģistra darbu vadītāja – Mg.art., viesdoc. Ilze Lībiete), Larisa Kaimiņa, Inga Ruskule, Inita Šteinberga, Santa Riževska un Žanna Vērdiņa (specializācija Glezniecība, maģistra darbu vadītājas – Mg.art., lekt. Viktorija Valujeva, Ingūna Liepa),  Karīna Korotkova (specializācija Tekstilmāksla, maģistra darba vadītāja – Mg.art., viesprof. Ieva Krūmiņa) un Veronika Rumjanceva (specializācija Keramika, maģistra darba vadītājs – Mg.art.,viesdoc. Valdis Pauliņš).

Pārstāvot laikmetīgās mākslas pastāvīgos virzienus un iecienītos vizuālās mākslas medijus, jauno mākslinieču radītie konceptuāli savdabīgie, tehnoloģiski un vizuāli diferentie artefakti, vienotās ekspozīcijā papildinot viens otra stāstīto, simboliski prezentē skatītājiem kreatīvas personības attīstības ceļus, domu dimensijas un izteiksmes veida brīvības spārnus. Tās nav tikai 42 idejas! Tas ir ideju Visums, kas rodas talantīgam Māksliniekam – redzošam, domājošam, empātiskam un harizmātiskam.

PMSP Māksla maģistra darbu izstāde 42+ IDEJAS, kas Madonsa muzeja izstāžu zālēs būs skatāma no 21.februāra līdz 5.aprīlim, ir perspektīvs kultūras projekts, kas tapis Daugavpils Universitātei sadarbībā ar Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeju.  Lai tas ir interesants un sniedz jaunas emocijas!

Izstādes kuratore: PMSP Māksla direktore, docente  Dr.art. Zeltīte Barševska

Informāciju iesūtīja: MNMM izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde.
Mob. tālr.: +371 26102225

Ievietoja: D.Torstere
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »