TDA "VIDZEME"

vadītāja Rudīte Jurciņa

Kopš 1990.gada - 2016.gadam „Vidzemi” vadīja Andris Ezeriņš. „Vidzemei” vienmēr ir bijis spēcīgs latviskās dejas izpildījums – skaistas meitas, stalti, stipri puiši, augsta skatuves kultūra. „Vidzeme” visos savas pastāvēšanas gados rajona un pat republikas skatēs ir ieguvusi godalgotas vietas, ir piedalījusies republikas Dziesmu un deju svētkos. Koncerti sniegti daudzās vietās Latvijā, kā arī ārvalstīs: Čehijā, Polijā, Ungārijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā.
"Vidzeme"- Madonas novada deju zieds.

2016.gada 28.februārī mūžībā aizgāja  TDA "Vidzemes" vadītājs, horeogrāfs Andris Ezeriņš.

           Es mācēju danci vest līkumiņu līkumiem,     
           Es varēju vieglu soli kā riteni ritināt…

‌Dejotāju un kolēģu atmiņā viņš paliks ar savu vienkāršību, patiesumu cilvēku attiecībās, pozitīvu humora dzirksti, allaž kādu stāstu par patiesu un interesantu dzīves atgadījumu, īsta latvieša pamatīgumu un spēku. Viņa dejas caurstrāvo dzīvesprieks, vienkāršība, savstarpējās attiecībās izceļot sievišķīgu skaistumu meitenēs un vīrišķīgu brašumu puišos. Ar to viņš savus deju kolektīvus prata darīt atšķirīgus un izcelt starp pārējiem Latvijas kolektīviem.

Andris mācēja katrā dejā ieraudzīt ko īpašu, atrast un pasniegt dejas galveno domu, spēja uzrunāt visdažādākos skatītājus, neatlaidīgi pastāvot par savu pārliecību, kaut ne vienmēr tā saskanēja ar dejas horeogrāfa sākotnējo ieceri. Viņa radītās dejas ir sulīgas un tautā mīlētas. Paldies par viņa milzīgo darbu un ieguldījumu! Atmiņas par savu „Šefu” dejotāji un darbabiedri saglabās patiesā sirsnīgā piemiņā.

      Madonas pilsētas kultūras nama kolektīvs, pašreizējie un bijušie dejotāji.     
TDA_vidzeme.jpg
Vidzeme 2013. gada skatē
Vidzeme jubileja
Vidzemes sastāvs, kas izcīnija karogu
stūru stūriem tēvu zeme
Gatve
Mīļo meitiņ!
Vidzemes Rīgas sastāvs
Ai zaļā birztaliņa
Vidzemes 3 satsāvi - jaunie, vidējie un Rīdzinieki
dziesmu_un_DEJU_svetki_4.jpg
VIDZEME 2010.JPG
vidzeme.JPG
Vidzeme  - Govju kazāks
Vidzeme 1.JPG
Vidzeme valsts svētku koncertā.JPG
Vidzeme Pēterburgā.JPG
Govju kazāks Pēterburgā
70105.JPG
Andris Ezeriņš.JPG
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »