TDA "VIDZEME"

vadītāja Rudīte Jurciņa

 „Vidzemei” vienmēr ir bijis spēcīgs latviskās dejas izpildījums – skaistas meitas, stalti un stipri puiši, skatuves kultūra un attiecības dejā. „Vidzeme” visos savas pastāvēšanas gados rajona un pat republikas skatēs ir ieguvusi godalgotas vietas, ir piedalījusies visos republikas Dziesmu un deju svētkos. Koncerti sniegti daudzās vietās Latvijā, kā arī ārvalstīs: Čehijā, Polijā, Ungārijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Gruzijā, Ukrainā.

1953.gadā darbu ar jauniešu deju kolektīvu aizsāka Lūcija Alksne. 1955.gadā Dzidras Rubenes vadībā Vidzeme uzsāka cīņu par kolektīva izaugsmi un  savu vietu Latvijas spēcīgāko kolektīvu vidū, 1962.gadā pierādīja savu varēšanu žūrijas komisijai un izcīnīja Tautas deju ansambļa Vidzeme nosaukumu. Tematiskas programmas, kurā jādejo pat 15 dejas. Latvijas televīzijas ierakstos vēl gulst Vidzemes dejotās Sudmaliņas, Audēju deja, Rucavietis, Svinīgais solis un Klabdancis. piedalīšanās filmās Pūt vējiņi. Daudzi koncertizbraukumi tuvu un tālu.

Kopš 1990.gada - 2016.gadam „Vidzemes” vadību pārņem   Andris Ezeriņš, TDA “Vidzeme” dejotājs. No savas skolotājas pārņem un turpina latviešu dejas tradīcijas. Viņa dejām raksturīgs  madoniešu lepnums un spīts, reizē nezaudējot to vieglumu un dabiskumu.
Kolektīva vadības groži no 2016.gada ir kādreizējās Vidzemes dejotājas Rudītes Jurciņas rokās. Daudzie koncerti, izbraukumi Madonas novadā un ārpus tā veiksmīgi turpina TDA "Vidzeme" deju tradīcijas.

https://www.facebook.com/tdaVidzeme/


‌  
TDA_vidzeme.jpg
Deju putenī - 2018
kārtainā deju kūka - 2018
Valsts svētku koncerts - 17.11.2017.
Vidzeme 2013. gada skatē
Vidzemes sastāvs, kas izcīnija karogu
stūru stūriem tēvu zeme
Gatve
Vidzemes Rīgas sastāvs
Ai zaļā birztaliņa
Vidzemes 3 satsāvi - jaunie, vidējie un Rīdzinieki
Vidzeme  - Govju kazāks
Vidzeme Pēterburgā.JPG
Copyright © 2008-2019 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »