PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

R.Blaumaņa Madonas tautas teātris


vadītāja Aija Špure


 Goda nosaukumu teātris ieguva 1959.gadā. Madonā teātris spēlēts jau kopš 20 gs. divdesmitajiem gadiem un ir tradicionāla madoniešu radošā izpausme. Iestudētas latviešu, krievu (īpaši padomju gados) un citu tautu dramaturģija.  Gandrīz 50 gadus teātra galvenais virzītājspēks bija režisore Skaidrīte Strade. Izrādēm īpašu garšu piešķīra Slavja Strada veidotā scenogrāfija.
2004. gadā amatierteātru skatē „Gada izrāde 2003” par labāko gada aktrisi tika atzīta Valentīna Zepa. 2005. gada amatierteātru skatē „Gada izrāde 2004” teātris izcīna Gada labākās izrādes titulu ar izrādi N.Vētra – Muižniece „Dzirnavas” un par gada aktrisi kļūst Ārija Sīle. No teātra kritiķa Daiņa Jukona recenzijas par izrādi „Dzirnavas” žurnālā „Māksla Plus” 2005.nov: „Šajā iestudējumā trīs aktrises gandrīz neiespējami patiesi izcieta savu dzīves norietā esošu varoņu likteņa lemtos pārdzīvojumus un ciešanas. Tā bija aizkustinoša, smeldzīga un emocionāli visuzrunājošākā izrāde, darbs, kas izraisīja skatītājos nevien līdzpārdzīvojumu un patiesas asaras, bet arī katarsi, attīrīšanos, vēlmi pārvērtēt savu dzīvi, sevi…”

Kopš 2015.gada Skaidrīte Strade teātri uzticēja jaunajam Madonas režisoram Normundam Griestiņam. Tomēr pēc 2 gadiem no 2017.gada režisora pienākumus uzņemas Aija Špure. Iestudēta luga J.Kļava "Dāmas".


© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »