“BK MADONA/BJSS” LBL2 spēlēs

iesūtīts: 2017.11.24 11:04
Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas spēlēs BK Madona/BJSS cīnās ar mainīgām sekmēm.

3.novembrī izbraukumā Rīgā pret RTU komandu-kuru mājas spēlē apspēlējām, cietām sāpīgu zaudējumu otrajā spēles pagarinājumā 100:107. ļoti labi sevi parādīja Mikus Sokolovs ar gūtajiem 27 punktiem un 8 rez.piespēlēm, Emīls Pētersons 19, Niks Nīgalis 18 punkti.

8.novembrī Madonā uzņēmām BA Turība, kuras sastāvā šogad spēlē madonietis Miks Kalniņš. Šajā spēlē viņš gan nepiedalījās traumas dēļ. Spēles 35 minūtes ritēja teju vai “punkts punktā”, bet galotni labāk un precīzāk aizvadīja viesi. BK Madona/BJSS cieta zaudējumu 64:77. Labi šo spēli aizvadīja Artūrs Škute ar 12 punktiem un 13 izcīnītām bumbām, 10 punkti un 10 rez.piespēles Mika Sokolova kontā, Jānis Mednis un Niks Nīgalis komandai palīdzēja ar 9 punktiem.

13.novembrī Madonā RSU atspēlējās ar rezultātu 77:75 uzveica "Madona/BJSS" komandu. Labākais laukumā ar 31 punktu RSU sastāvā bija rīdzinieks Rihards Ginters.

Pēc līdzīgas un saspringtas pirmās ceturtdaļas (20:20) otrajā ceturksnī iniciatīvu pārņēma RSU basketbolisti, kas vienubrīd veica 10:0 izrāvienu, panākot sev +13 (37:24). Pēc pirmā puslaika 41:30 studentu labā.

Pēc pārtraukuma aktivizējāmies aizsardzībā un spēles 27. minūtē spējām panākt (49:49) un apsteigt (52:49) RSU komandu, līdz trešās desmitminūtes beigām savu pārsvaru palielinot līdz pieciem punktiem - 57:52. Savukārt, noslēdzošajā ceturtdaļā laukumā atkal valdīja jau cita aina, RSU veicot savu otro lielo izrāvienu (14:2) šajā mačā pēc kura rezultāts kļuva 73:68 viesu labā. "Madona/BJSS" spēles galotnē pietuvojās līdz minimumam, taču atspēlēties tā arī nespēja, piedzīvojot zaudējumu ar 75:77( Mikus Sokolovs 20 punkti un 13 bumbas, Artūrs Škute 17, Niks Nīgalis 16 punkti.

20.novembrī Madonā uzņēmām Kristapa Porzinģa basketbola akadēmija/ DSN komandu. Madonieši spēja apliecināt favorītu statusu un svinēja uzvaru ar rezultātu 87:75.

Abas komandas pašlaik C grupas tabulā ieņēma pēdējās divas vietas. Madonas komanda tikusi pie diviem panākumiem, bet "KP BA/DSN" tikai pie viena. Abām komandām šī bija pirmā tikšanās, madoniešiem esot mača favorītiem.

Spēles ievadā laukumā dominēja tā saimnieki, trīs ar pusi minūtēs izvirzoties vadībā ar 9:2.Rīdzinieki spēja pievilkt līdz četriem punktiem, bet ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 20:14 Madonas komandas labā.

Arī otrajā "Madonai/BJSS" padevās 11:2 izrāviens, mājiniekiem iegūstot līdz šim lielāko pārsvaru mačā (33:21). Rīdzinieki ar četriem precīziem tālmetieniem atgriezās spēlē un dodoties puslaika pārtraukumā rezultāts 44:40.

Otro puslaiku apņēmīgi sāka rīdzinieki, atkal iegūstot uz brīdi minimālu vadību, bet "Madona/BJSS" atbildēja ar izrāvienu un iegūtu deviņu punktu pārsvaru (60:51). Uz brīdi rīdzinieki atguvās, bet ceturtdaļas izskaņā mājinieku veiktais 8:0 izrāviens atmeta viesus gana atpakaļ - 72:59. Ceturtās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieki palielināja savu pārsvaru līdz 17 punktiem, sperot platu soli uzvaras virzienā. Pēdējās trīs minūtēs nekas nemainījās, madoniešiem tiekot pie trešās uzvaras - 87:75. Niks Nīgalis 19, Artūrs Škute 13 (8 ab),Emīls Pētersons 13 (8 ab), Jānis Mednis 12 (7 ab), Mikus Sokolovs 10 (6 rp), Ivars Ikstens 8 (5 rp), Nauris Dzelzkalējs 5, Linards Lazdiņš 4, Normunds Skripka 3 punkti.

22.novembrī,  Rīgā pēc katastrofāla spēles sākuma ,tikām pie ceturtās uzvaras Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas C grupā . "Madona/BJSS" pēc divu dienu pārtraukuma vēlreiz pārspēja "KP BA/DSN" ar rezultātu 70:41.

BK Madona/BJSS komandai spēle bija īpaši svarīga, lai varētu turpināt cīnīties par vietu labāko četru komandu pulkā C grupā.

Spēles pirmā ceturtdaļa abām komandām bija diezgan katastrofāla tieši uzbrukumā. Viesi atklāja mača rezultātu, bet ceturtdaļas turpinājumā guva tikai vienu punktu. Ar neko diži labāku neizcēlās arī rīdzinieki, uzvarot pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 10:3.  Otrajā ceturtdaļā Rīdzinieki turējās pretī septiņas minūtes, kad "Madona/BJSS" atlikušajā laikā pirmajā puslaikā veica 12:4 izrāvienu. Līdz ar to pēc pus spēles viesi atradās vadībā ar 27:24.

Otro puslaiku sākām ļoti apņēmīgi, veicot 12:1 izrāvienu trīs ar pusi minūtēs. Rīdzinieku uzbrukums atdzīvojās ceturtdaļas otrajā pusē, kas gan neliedza pretiniekiem palielināt rezultāta starpību līdz 19 punktiem (27:46). Uz brīdi rezultāta starpība saruka, bet sekmīgāk aizadīta trešās ceturtdaļas beigu daļa ļāva Madonas komandai justies komfortabli - 56:31.

Ceturtajā ceturtdaļā rezultāta starpība svārstījās ap 30 punktiem, viesiem dominējot laukumā. Rīdzinieki nekādus brīnumus vairs neparādīja, līdz 50 gūtajiem punktiem netika, "Madonai/BJSS" sagraujot pretiniekus ar rezultātu 70:41. Mikus Sokolovs 13 (9 rp, 7 ab), Jānis Mednis 11 (10 ab), Artūrs Škute 10, Emīls Pētersons 9 (6 ab), Niks Nīgalis 7 (8 ab), Jurģis Juška 6, Normunds Skripka 6, Kristaps Bitels 3, Rūdolfs Brants 3, Edijs Skuja 2. Jāpiebilst, ka šajā spēlē izdevību debitēt LBL2 izmantoja U15 komandas spēlētājs Edijs Skuja.

Pašlaik 21 komandas konkurencē C grupā madoniešiem ir 4 uzvaras un 5 zaudējumi.

Visi basketbola draugi tiek aicināti atbalstīt komandu pirmdien 4.decembrī Madonas sporta centrā 20.00 spēlē pret BK Ķekava/Optibet, kuru sastāvā spēlē šā gada Eiropas čempions 3x3 basketbolā Nauris Miezis, bet 30.novembrī viesosimies Bauskā spēlē pret SC Mēmele/Bauskas BJSS, 8.DECEMBRĪ Rīgā pret BA Turība.

Liels paldies mūsu atbalstītājiem Madonas novada pašvaldībai, Madonas BJSS, BN “Kurši”’, krodziņam “Šlāgeris” un citiem!