Indulis Bikše uzsāk 2017./2018.gada sezonu

iesūtīts: 2017.11.22 09:23
Olimpisko sezonu ar trim startiem FIS sacensībās Sāriselkā uzsācis Latvijas vadošais distanču slēpotājs un pagājušajā sezonā pirmo reizi vēsturē pasaules kausa kopvērtējuma punktus mūsu valstij nopelnījušais Indulis Bikše, kurš visos startos Somijas pilsētā ieguva zem 100 FIS punktiem, labāko rezultātu uzrādot 10km klasikā (72 FIS punkti). Aiz madonieša palika Soču Olimpisko spēļu medaļnieks stafetē un 4.vietas ieguvējs 50km slidsolī Robins Duvijārs no Francijas, pasaules čempionāta 11.vietas ieguvējs kazahs Sergejs Čerepanovs un sprintā arī pasaules čempionāta finālists komandu sprintā Denis Volotko (Kazahstāna).

Pēc Patrīcijas Eidukas un Raimo Vīganta veiksmīgās sezonas atklāšanas novembra otrajā nedēļas nogalē FIS sacensībās Zviedrijā nedēļu vēlāk sacensību apritē Olimpiskajā sezonā iesaistījās arī Indulis Bikše, kurš pārstāv jaunizveidoto un savā vārdā nosaukto slēpošanas klubu. Madonietis Somijā sacentās ar Kazahstānas, Ukrainas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Korejas, Lietuvas, Slovēnijas un arī Francijas nacionālās izlases slēpotājiem, ieskaitot arī pasaules vicečempionu un septiņas reizes pasaules kausa posmos uzvarējušo Morisu Maņifikā, kā arī sešas reizes pasaules kausa posmos uz goda pjedestāla kāpušo Žanu Marku Gaijāru.

Trīs dienu sacensības Sāriselkā sākās ar 10km distanci klasiskajā stilā ar intervālu startu, kur uz starta izgāja 72 slēpotāji. Indulim izdevās iekļūt divdesmitniekā, distanci veicot 27:55,7 un ieņemot 19.vietu. Viņš no uzvarētāja Morisa Maņifikā atpalika minūti un 43 sekundes, kas ir par pusminūti mazāk nekā šā gada 1.janvārī „Tour de ski” ietvaros šajā pašā distancē, tikai ar masu startu, Bikše bija piekāpies titulētajam francūzim. Nopelnītie 72 FIS punkti ir trešais labākais rādītājs karjerā FIS sacensībās ārpus Latvijas.

Nākamajā dienā sev ne tik parocīgajā sprintā klasiskajā stilā I.Bikše kvalifikācijā uzrādīja 23.laiku un kvalificējās ceturtdaļfināla trīsdesmitniekam, zaudējot 13,96 sekundes labākā laika uzrādītājam (3:53,16) un vairākas reizes pasaules kausa posmos finālā sprintā tikušajam Lukasam Šanavā no Francijas. Tas mūsu slēpotājam ļāva ceturto reizi karjerā nopelnīt sprintā zem simts punktiem – 95 FIS, no labākā rādītāja šajā disciplīnā atpaliekot par 22 punktiem. Bikše bija tuvu iekļūšanai pusfināla divpadsmitniekā, jo savā ceturtdaļfināla braucienā bija trešais, kas beigās deva 14.vietu, ierindojoties tieši aiz Soču Olimpisko spēļu 14.vietas ieguvēja un divas reizes pasaules kausa posmos sprintā finālā tikušā francūža Reno Žeja.

Pēdējā dienā Sāriselkā “Tour de ski” kalnu posmā trīsdesmitniekā tikušajam latvietim parocīgā 15km distance brīvajā stilā, kurā nepiedalījās daži no franču līderiem un kurā izdevās iegūt visaugstāko vietu – trīspadsmito, taču iegūtie punkti (77 FIS punkti) nedaudz atpalika no klasiskā stila distancē sasniegtā rezultāta. Lielisku sniegumu rādīja piecas reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikušais bulgārs Veselīns Činzovs, kuram Indulis zaudēja divas minūtes un desmit sekundes, kas varētu šķist padaudz, taču arī trīs reizes pasaules čempionātos sešiniekā tikušais un Olimpiskajās spēlēs Sočos piektajā vietā 50km finišējušais baltkrievs Sergejs Dolidovičs no bulgāra atpalika vairāk nekā pusminūti.

Latvijas slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis


Informējam, ka pamatojoties uz Biedrības “Induļa Bikšes slēpošanas klubs” iesniegumu, 25.10.2017. domes sēdē Madonas novada pašvaldība nolēmusi piešķirt 1000 eiro finansiālu atbalstu Latvijas izlases dalībniekam distanču slēpošanā no Madonas novada - Indulim Bikše, gatavojoties ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā (Dienvidkoreja) 09.-25.02.2018, piedaloties "Tour de ski" sacensībās distanču slēpošanā (Vācijā, Šveicē, Itālijā) 2017./18.gada sezonā un Pasaules junioru čempionātā distanču slēpošanā (Šveice) 2018.gadā.

Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »