Trīscīņas sezona atklāta Madonā

iesūtīts: 2017.02.23 15:01
18. februārī Madonā tika atklāta Latvijas trīscīņas sezona ar Madonas novada čempionātu spēka trīscīņā. Sacensties spēkiem uz Madonu bija devušies vairāk, kā pussimts dalībnieku no dažādām Latvijas pilsētām, kā piemēram no Talsiem, Bauskas, Rīgas, Inčukalna un arī no mazliet tuvākām pilsētām, Gulbenes, Alūksnes, Pļaviņām, Rēzeknes utt. Ļoti sīvas un skaistas cīņas izvērtās praktiski katrā svara kategorijā.

Komandu cīņās devās 13 komandas, lai arī iepriekšējos 6 gadus mājinieki ,Madonas komanda, bija spējuši uzvarēt visus konkurentus, tad šogad nācās piekāpties pagājušās sezonas Latvijas kausa uzvarētājiem Gulbenes komandai, tādejādi šoreiz mājiniekiem otrā vieta, bet 3. vietu izcīnīja kaimiņu komanda no Rēzeknes.

Madonas komandas godu aizstāvēja 11 sportisti, dažiem tās bija pirmās sacensības.

Sieviešu grupa pārliecinoši uzvarēja Ieviņa Liģere summā pievarot 370kg( 130+80+160). Pašā vieglākajā kategorijā līdz 59 kg veiksmīgi cīnijās Pucevičs Kristaps, iegūstot 3.vietu summā pievarot 267.5kg ( 85+72,5+110 ). Svara kategorijā līdz 66 kg Guntars Zariņš izcīnīja sudraba godalgu summā paceļot 365kg ( 117,5+90+157.5). Svara kategorijā līdz 74kg noritēja ļoti aizraujoša un sīva cīņa, jo šajā grupā startēja 4 Madonas komandas sportisti. Aivis Pupausis spēcīgā konkurencē izcīnīja 7. vietu kopsumma paceļot 357.5kg ( 117.5+90+150), savukārt savās pirmajās sacensībās Linde Kārlis Valts izcīnīja 5. vietu, tikai nedaudz atpaliekot no pirmā trīnieka summā paceļot 430kg (150+95+185), 4. vietu izcīnīja pieredzējušais Oskars Trops, kuram tikai neveiksmīgais pēdējais piegājiens liedza izcīnīt medaļas, Oskars summā pacēla 445kg ( 160+100+185 ). Stiprākais no madoniešiem šoreiz bija Jānis Mālnieks, kuram bronzas medaļa, Jānim vienāds rezultāts ar Oskaru, bet Jānis bija par 1 kg vieglāks  un tādejādi viņam augstāka vieta. Smagākajā 83kg kat savās pirmajās sacensībās Ralfs Šņuciņš izcīnīja 8. vietu ar rezultātu 312.5 (105+77.5+130)sīvā un saspringtā cīņā Mārtiņam Lielupam 3.vieta, pēdejais vilkmes cēliens bija neveiksmīgs un tāpēc šoreiz nācās samierināties ar bronzas godalgu, summā Mārtiņš pieveica 580kg ( 200+137.5+242.5). 93kg. kat. startēja divi Madonas komandas sportisti. Matīss Turlajs izcīnīja 8. vietu summā paceļot 447.5 (147.5+120+180), jāteic , ka Matīss starp visiem jauniešiem bija otrs stiprākais absolūtajā vērtējumā. Bet stiprākais šajā kategorijā izrādījās Mārtiņš Markovs, kurš sīvā cīņā izcīnīja zelta medaļu. Mārtiņam pa spēkam bija pacelt 587.5 kg ( 210+145+232.5) .

Paldies varam pateikt Madonas novada pašsvaldībai par finasiālu atbalstu . V.Rakstiņam paldies par sporta zāles atvēlēšanu. Par garšīgām un veselīgām balvām parūpējās SIA ‘Junge”,IK’ 55 Mārītes’ un ‘Protein Performance,SIA  Lattrack bija sagādājuši savu balvu lielajai izlozei . Par sacensību tiesnešu un asistentu ēdināšanu parūpējās vietējā kafejnīca ‘Rudzons’. Kā arī personisks paldies visiem, kuri pielika savu roku veiksmīgai sacensību norisei.

Sacensību organizators: M.Lielups