.

Lauris Daiders – Pasaules vicečempions motocikliem ar blakusvāģi

iesūtīts: 2016.09.27 15:09
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 17.un 18.septembrī Vācijā norisinājās sezonas noslēdzošais pasaules čempionāta posms blakusvāģu motokrosā. Ļoti veiksmīgi šo sezonu izdevās noslēgt Laurim Daideram, kurš posmā plūca uzvaras laurus, bet kopvērtējumā izcīnīja vicečempiona titulu.

Noslēdzošais čempionāta posms nebūt nebija vienkāršs, jo sportisti cīnījās pamatīgos dubļos. Taču jau kvalifikācijas braucienā Bens Adriansens (Ben Adriaenssen) un Lauris Daiders uzrādīja ļoti stabilu sniegumu, izcīnot uzvaru. Iepriekš izlaistā posma dēļ ekipāžai katrs punkts bija svarīgs – diemžēl par pirmo vietu pēc pirmā finālbrauciena sportisti vairs nevarēja cīnīties, taču iespēja kļūt par vicečempioniem bija reāla.

Svētdienas pirmajā finālbraucienā labais sniegums turpinājās, Daidera ekipāžai izcīnot otro vietu. Pirmo vietu izcīnīja nīderlandiešu ekipāža – Etjēns un Robijs Baksi (Etienne Bax/ Robbie Bax), savukārt trešo vietu izcīnīja šī gada čempioni – Jans Hendriks un Bens van den Bogarts (Jan Hendrickx/ Ben van den Bogaart). Savukārt otrajā braucienā Daidera ekipāža izcīnīja uzvaru, kļūstot arī par posma uzvarētājiem un kāpjot uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Uzvaras laurus čempionātā plūca Hendika/ Bogarta divnieks.

Sacensībās startēja vēl divi Latvijas pārstāvji. Marvins Vanluchene (Marvin Vanluchene) un Haralds Kurpnieks posmā ieņēma 27.vietu, bet čempionāta kopvērtējumā 11.vietu. Savukārt Igors Rodionovs šoreiz startēja kopā ar 2015.gada čempionu, sezonas sākumā traumu guvušo Kasparu Stupeli, kurš nomainīja Artūru Linteru. Šai ekipāžai posmā izdevās ieņemt 13.vietu, šī vieta Rodionovam arī sezonas kopvērtējumā.