U-13 basketbolisti turnīrā Rīgā

iesūtīts: 2016.05.30 10:53
No 27.-29.maijam Rīgā O. Kalpaka tautas daiļamatu pamatskolā un 15.vidusskolā notika starptautisks jauniešu basketbola turnīrs “Latgales priekšpilsētas kauss-2016” ko rīkoja BS Rīga. Turnīrs tika rīkots 2 vecuma grupās 2005. Un 2003.g.dz.jauniešu komandām.

Šajā turnīrā Madonas BJSS startēja ar U-13(2003.g.dz.) vecuma grupas komandu. Šajā vecuma grupa piedalījās 10 komandas, kuras tika sadalītas 2 apakšgrupās pa 5 komandām.  Pirmajā turnīra dienā apakšgrupas pirmajā spēlē tikāmies ar turnīra saimniekiem BS Rīga/Austrumi. Ļoti labs izdevās mača sākums un uzvara 49:28 (E.Skuja 24, R.Ostrovskis 13, D.Točs 8 punkti). Otrajā dienas spēlē zaudējums stiprajai BS Rīga/DSN komandai 45:65 (E.Skuja 24, D.Točs 8, M.Sniķis 6 punkti).

Otrajā dienā rīta spēli aizvadījām ļoti miegaini un nekvalitatīvi. Pirmais puslaiks pret BS Rīga/Jugla vēl bija normāls 21;18 vadība, bet otrajā puslaikā katastrofāli grozi neņēma pretī mūsu raidītos metienus, zaudējums 28:36 (E.Skuja 15, R.Ostrovskis 6 punkti). Arī tāda veida pieredze ir vajadzīga, jo šo maču nedrīkstējām zaudēt par vairāk kā 10 punktiem, lai nodrošinātu 3. Vietu no 5.komandām apakšgrupā.  Otrajā dienas spēlē ļoti labi cīnījāmies pret grupas līderiem BS Rīga/ A.Kraukļa VEF komandu. Tikai pēdējā ceturtdaļā pretinieks izrāvās vadībā un izcīnīja uzvaru 57:43 (D.Točs 17, A.Šilinskis 10, E.Skuja 9, R.Ostrovskis 5 punkti).

Apakšgrupā 3 komandas bija izcīnījušas pa 1 uzvarai-Madona, BS Rīga/Austrumi un Jugla. Labākā punktu attiecība bija mums un ieņēmām 3.vietu. Pēdējā turnīra dienā cīnījāmies par 5.vietu pret otras apakšgrupas 3.spēcīgāko komandu I.Miglinieka sporta (Ikšķile). Ļoti ātrā un cīņas bagātā spēlē izcīnījām uzvaru 41:27 (E.Skuja 12, D.Točs 11, R.Ostrovskis 8, M.Lācis 3 punkti) un turnīrā izcīnījām 5.vietu.

Jāpiebilst, ka turnīrā notika metienu konkurss. Metieni bija jāizpilda 1 min. laikā no 3 laukuma vietām-zem groza, pus tālais un tālais, tādējādi krājot sev maksimāli lielāku punktu summu. No katras komandas konkursā piedalījās 2 labākie metienu izpildītāji. 20 puišu konkurencē uzvaru un labākā punktu guvēja kausu izcīnīja mūsējais- Edijs Skuja.

Turnīrā par 1.vietu cīnījās BS Rīga/A.Kraukļa VEF un Plunge(Lietuva), par 3.vietu tikās BS Rīga/Pārdaugava un BS Rīga/DSN, par 7.vietu cīnījās Mārupes SC un BS Rīga/Jugla, par 9.vietu BS Rīga un BS Rīga/Austrumi.

Madonas BJSS treneris A.Beķeris joprojām gaida piesakāmies un uzņem jaunus basketbolā trenēties gribošus 2003.g.dz. gara auguma jauniešus, 2006./2007./2008./2009.g.dz. zēnus, lai audzinātu jaunas basketbola personības, startētu Latvijas jaunatnes basketbola sistēmā un piedalītos dažādos starptautiskos turnīros Latvijā un ārzemēs!