.

Madonas sporta veterāni uzvar 53.sporta spēļu finālsacensībās riteņbraukšanā.

iesūtīts: 2016.05.17 10:56

14.maijā Madonā notika Latvijas sporta veterānu savienības velo sacensības divās disciplīnās, šosejas braucieni ar individuālu startu un velo kross. Madonas veterānu komanda jau iepriekš lika lielas cerības uz šiem startiem, tika izvesti kopīgi treniņi, lai izmantotu mājinieku priekšrocības, kas ar uzviju parādījās rezultātos. Diena sākās ar solo braucieniem uz autoceļa Madona-Atašiena, kur visi dalībnieki veica 10km distanci ar atsevišķu startu. No dāmām, šai disciplīnā ,pirmās vietas izcīnīja Sanita Kolna, Dzidra Širve un Zinaīda Rācenāja, trešo vietu izcīnīja Evija Kanderāne, savukārt kungu konkurencē pie pirmās vietas savās grupās tika Donalds Vasīlis ,Jurim Sniķim otrā vieta un Uldim Lapsam trešā vieta.  Šajā gadā lielāko uzsvaru likām uz krosa sacensībām, kuras notika Smeceres sila sporta un atpūtas bāzē, trase bija gana sarežģīta sporta veterāniem un daudzi no mums to izbrauca ne reizi vien, pieslīpējot katru nobraucienu, katru kalniņu. Te visi dalībnieki startēja vienā laikā, katrai vecuma grupai bija jāveic atšķirīgs apļu skaits, no viena, līdz pieciem, apļa garums 5km. Lai ar tika solīts lietus, trasi veicām sausos laika apstākļos un treniņi nesa gaidītās uzvaras. Pie pirmajām vietām dāmu grupās tika Dzidra Širve 65+ grupā, Zinaīda Rācenāja 70+ grupā, otrā vieta 45+ grupā Evijai Kanderānei. Vīriešu grupās, kurās konkurence jau bija daudz kuplāka, pirmās vietas izcīnīja Juris Sniķis 40+ grupā, Donalds Vasīlis 45+ grupā, te uzreiz jāatzīmē, ka Donalds šai dienā svinēja savu 49-to dzimšanas dienu, un Uldis Lapsa 50+ grupā. Otrās vietas kungu grupās izcīnīja Jānis Roģis 50+ un Māris Kalve 65+,trešā vieta Jurim Galibeckim 40+ grupā. Kopumā Madonas novads šajās sacensībās izcīnīja deviņas pirmās vietas un pārliecinoši ieguva pirmo vietu komandu kopvērtējumā, otrajā vietā atstājot Kocēnu novada komandu un trešajā vietā Rīgas SVK. Šoreiz godalgotās vietas neieguva, bet paldies jāsaka arī pārējiem komandas dalībniekiem: Jurim Kolnam, Sandrim Kaparkalējam, Vilnim Ķūrenam, Pēterim Eriņam, Leonam Seškenam, Jānim Indrānam, Jānim Sokolovam.