.

U-17 basketbolisti VEF LJBL finālsacensībās.

iesūtīts: 2016.05.17 08:21
No 13.-15.maijam Rīgā, Daugavas sporta namā notika VEF LJBL finālturnīrs U-17 (1999.g.dz.) vecuma grupas jauniešu komandām.

Agnis Beķeris,treneris

Pirmajā dienā ceturtdaļfinālos neizpalika bez pārsteigumiem. Septītā stiprākā komanda pēc regulārā čempionāta BJBS Rīga/DSN/Sporta bode no cīņas par medaļām “izsita” otro vietu ieņēmušo Jelgavas komandu 58:56.  1.vieta regulārajā čempionātā “Valmiera/ORDO” uzvarēja 8.vietu “Ezerzeme/Viļāni” 110:41, BJBS Rīga/Rīdzene(3.v.) uzvarēja BJBS Rīga/Jugla (6.v.) 63:56.

¼ finālspēles pirmajā puslaikā Madonas BJSS basketbolistiem izdevās praktiski viss. Pēc puslaika mums plus 5. Otrajā puslaikā BJBS Rīga –saprotot, ka netiks galā ar “cilvēks cilvēku” aizsardzību, pielietoja “zonas” aizsardzību. Tas arī izrādījās mūsu klupšanas akmens. Nelīdzvērtīgās maiņas un zemais tālmetienu procents liedza mums iekļūt finālu četriniekā. Madona(4.v.) zaudējums BJBS Rīga (5.v.) 62:87(E.Pētersons 19 punkti, 20 izcīnītas bumbas; R.Brants 17 punkti, 3 pārķertas bumbas; L.Lazdiņš 8 punkti, 10 izcīnītas bumbas; Normunds Skripka 7 punkti, 6 piespēles, N.Dzelzkalējs 8 punkti).

Otrajā dienā ½ spēle cīņā par 5.-8.vietu. Iepriekšējās dienas emocijas, nogurums nedaudz bija noplacinājis komandas cīņassparu, tāpēc spēles sākums pret “Ezerzeme/Viļāni” neizdevās. Tomēr no spēles otrās ceturtdaļas komanda atguva enerģiju, negribēja atdot nevienu laukuma centimetru, uzlabojās darbība aizsardzībā, radās arī asumi laukumā, bet pārņemot iniciatīvu uzvara 72:56(L.Lazdiņš 20 punkti,10 izcīnītas bumbas; R.Brants 19 punkti, 4 pārķertas bumbas, 4 piespēles, 8 izcīnītas bumbas; N.Skripka 15 piespēles, 10 punkti).

Cīņā par 5.vietu cīņa ar Jelgavas komandu. Šajā spēlē cīnījāmies cik varējām, bet iegāza metienu precizitāte un pārliecība par saviem spēkiem-zaudējums 52:68(E.Pētersons 18 punkti, 17 izcīnītas bumbas; L.Lazdiņš 11 punkti,13 izcīnītas bumbas; N.Dzelzkalējs 10 punkti; K.Ķeveris 7 punkti; N.Skripka 8 rezultatīvas piespēles).

Par čempioniem kļuva Valmiera/ORDO, 2.vietu izcīnīja BJBS Rīga/DSN/Sporta bode, 3.vieta BJBS Rīga, 4.vieta BJBS Rīga/Rīdzene/ERREA, 5.vieta Jelgava, 6.vieta Madona, 7.vieta “Ezerzeme/Viļāni”, 8.vieta BJBS Rīga/Jugla.

U17 grupas vērtīgākais spēlētājs: Edgars Kaufmanis (“Valmiera/ORDO”). Talantu piecnieks: Rainers Kalniņš (“Valmiera/ORDO”), Artūrs Žagars (BJBS “Rīga/DSN”), Francis Gustavs Lācis (BJBS “Rīga/Rīdzene”), Niks Rimšāns (BJBS “Rīga”), Rolands Opaļevs (Jelgava).

Paldies, puiši par izdevušos sezonu, par 4.vietu regulārajā sezonā Latvijas elitē, par labo finālsacensību gaisotni komandā un labajām sekmēm, bez kurām nevarētu piedalīties finālturnīrā! Paldies par soli uz priekšu-jo aizpērn cīnījāmies par vietu 1.divīzijā, pērn finālturnīrā Valmierā izcīnījām 7.vietu, šogad atkal nedaudz augstāk!

Ceru uz Jūsu individuālo gatavošanos nākamajai sezonai jūnijā un jūlijā-lai neizniekotu 10 gadu ieguldīto darbu. No 1.augusta mūs gaida smags darbs nometnē un treniņos Madonas sporta centrā-lai sagatavotos pārspēlēm par iekļūšanu 1.divīzijā U-19 vecuma grupā augusta beigās!