Tautas muzikantu biedrība līdz 4.februārim aicina pieteikt savu dalību XIV ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARĀ

Ziņģētāju un stāstnieku vakars jau kļuvis par tradicionālu pasākumu, uz kuru ziņģēt un stāstīt ierodas ap 200 dalībnieku. Tā mērķi ir popularizēt mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicināt tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamības procesu, kā arī nodrošināt izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp ziņģētājiem un stāstniekiem. Ziņģētāju un stāstnieku vakarā piedalās latviešu un cittautu ziņģu un stāstāmas folkloras izpildītāji. Aicināti piedalīties:
iesūtīts: 12.01.2016lasīt tālāk »

Gruzdējumi. Lupatas un zīmējumi. Madonas mākslinieces Danutes Vēzes darbu izstāde Talsu muzejā

Izstādes nosaukums ir izvēlēts ļoti trāpīgs: katrs mākslinieks sapratīs šādu starpstāvokli sevī, kad jūti, ka kaut kas „gruzd” - tā ir idejas dzimšana, idejas iznēsāšana sevī, ilgais domāšanas process - kā, kādā veidā, ko pieņemt, ko atmest... Tad klāt nāk „gruzdēšana” par gala rezultātu - vai ir izdevies, ko vēl paspēt, kā eksponēt un tam līdzīgi.
iesūtīts: 01.10.2015lasīt tālāk »

Kaimiņi aicina! „Raxtu Raxti” Cesvainē!

Muzikālā apvienība „Raxtu Raxti” klausītājiem piedāvā plašu mūzikas programmu īsti latviskās un nacionālās noskaņās! „Raxtu Raxtu” koncertprogrammu veido Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, latviešu tautasdziesmu versijas un pavisam jauni oriģinālmūzikas skaņdarbi. Kolektīva mūziku raksturo profesionāls un izjusts izpildījums, degsme un nebaidīšanās eksperimentēt ar dažādiem etnomūzikas instrumentiem, kas daudzām labi pazīstamām dziesmām piešķir pavisam jaunas krāsas.
iesūtīts: 10.08.2015lasīt tālāk »

Kaimiņi aicina! 17.maijā Vasarsvētku ieskaņas Cesvainē

Vasaras svētku ieskaņās Cesvainē jau no rīta rosīsies tirgotāji un pircēji. Mājražotāji, amatnieki un daiļamatniecības meistari. Cesvaines pils pagalmā darbosies radošās darbnīcas bērniem un citiem interesentiem. Tirgus ir vieta, kur ne tikai iepirkties un satikties ar paziņām, bet arī lustīgi pavadīt laiku. Par jautru un muzikālu viduslaiku atmosfēru parūpēsies Tautas mākslas kolektīvi - dejotāji un tautas muzikanti. Pasākumu vadīs Jānis Šķēle. Tirgū neiztikt arī bez zirgiem un pajūgiem. Tāpēc tiks piedāvāta gan lieliem un maziem tirgus apmeklētājiem vizināšanās ar zirgu pajūgiem. Vasaras svētku ieskaņu ietvaros tiek organizētas sporta aktivitātes - „Foto orientēšanās 2015”, visas dienas garumā apskatāma izstāde Cesvaines pilī - Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde „Saspēle”.
iesūtīts: 16.05.2015lasīt tālāk »

Skaista mana Tēvu zeme un tās cilvēki

Laiks iet. Ir aizvadīti vieni svētki - sākam gatavoties nākamajiem... Bet tas netraucē ar patiku un smaidu sejā atcerēties iepriekšējos, īpaši, ja esi saņēmis savā e-pastā uzaicinājumu apskatīt fotogrāfijas... Tā manā pēcsvētku - pirmssvētku sajūtu laikā parādījās Rolandasa fotogrāfiju izlase, kas tapusi pēc Madonas novada apmeklējuma mūsu Valsts svētku laikā. Rolandas Lančiskas ir gados jauns cilvēks un arī amata pienākumu pildīšanas ziņā jauns speciālists. Viņa darbavieta ir Madonas novada pašvaldības ilggadējā sadarbības partnera - Anikšču rajona pašvaldības vietējās saimniecības un īpašumu pārvaldības nodaļa. Rolandas ir ekologs, mīl fotografēt dabu, bet viesošanās laikā tapa ne tikai dabas skati. Dažas no fotogrāfijām un īss komentārs par Anikšču rajona oficiālās delegācijas apmeklējuma vietām ziņas turpinājumā.
iesūtīts: 25.11.2014lasīt tālāk »
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »