Pūtēju orķestris

diriģents Andrejs Cepītis    
   

    
    Madonas pūtēju orķestris dibināts 1959. gadā. Pašlaik orķestrī spēlē 37 meistarīgākie pūšamo instrumentu mūziķi no Madonas un tās tuvākās apkārtnes. 20 mūziķi mācās un strādā Rīgā. Lielākā daļa orķestra dalībnieku ir amatieri, bet vairāki mācās vidējās un augstākajās mūzikas mācības iestādēs. Gandrīz visi mūziķi ir absolvējuši, vai pašlaik mācās Madonas mūzikas skolā. Orķestrī spēlē vairāki Madonas mūzikas skolas skolotāji.

   Madonas pūtēju orķestris izpilda dažādu laikmetu un stilu mūziku – baroku, tradicionālo pūtēju orķestru, akadēmisko mūziku, kā arī popmūziku, džezu un rokenrolu. Orķestris vienmēr ir centies paplašināt savu “spēles laukumu” un  lauzt tos stereotipus, kuri pavada pūtēju orķestrus – kad, kur un kas jāspēlē šādām muzikālām vienībām. Andrejs Cepīša vadībā pūtēju orķestris ir ieguvis savu redzamu vietu republikas orķestru saimē. Skatēs vairākkārt izcīnīti pirmās pakāpes diplomi. A.Cepītis ir pratis atrast īsto pieeju katram orķestra dalībniekam un izveidojis spēcīgu muzikālu vienību Madonas  pilsētā un novadā.

2018.gada 10. un 11.martā Ogres novada kultūras centrā notika XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skate. Tajā piedalījās 63 Latvijas orķestri piecās grūtības pakāpēs. Madonas pilsētas kultūras nama pūtēju orķestris piedalījās IV grūtības pakāpē, kurā kopumā piedalījās 10 orķestri. - Madonas pūtēju orķestris ieguva I vietu ar 48,77 punktiem! (rezultāti pieejami: http://www.lnkc.gov.lv/jaunumi/puteju-orkestru-skates-rezultati/b/18/ ).Orķestru grupas tiek izvēlētas atbilstoši pūtēju orķestra dalībnieku skaitam, pārstāvēto mūzikas instrumentu dažādībai, profesionālajai mūziķu meistarībai. Jāteic, ka IV grupa ir augstākā amatieru kolektīvu grupa, jo V grupā piedalās profesionāli orķestri vai orķestri ar profesionāliem mūziķiem, kuru pamatdarbs ir tieši saistīts ar kāda mūzikas instrumenta spēli.
Iegūtā vieta un punktu skaits Madonas orķestrim dod tiesības piedalīties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos un ir izvirzīti finālskatei, kur sacentīsies paši spožākie kolektīvi.

 

‌https://www.facebook.com/MadonasPO/?notif_id=1525802245483657&notif_t=page_name_change&ref=notif

finālskate 2013 Rīga.JPG
MADONAS PO 50.- jubilejas koncerts
Dziesmu un deju svētku gājiens
Kartupeļu svētki Madonā
MADONAS PO 50.- jubilejas koncerts
MADONAS PO 50.- jubilejas koncerts
MADONAS PO 50.- jubilejas koncerts
MADONAS PO 50.- jubilejas koncerts
MADONAS PO 50.- jubilejas koncerts
valmiera31.01.2013..jpg
Copyright © 2008-2019 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »