PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Tikšanās ar senioriem ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”

Notiek: 11. novembris 11:00 - 13:00
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles, Skolas iela 10a

Klāt novembris - Latvijas valsts svētku mēnesis un mēnesis, kad vienā no dienām - Mārtiņdienā, senie latvieši atzīmēja ziemas gaidīšanas sākumu. Pienākusi ikmēneša tikšanās senioriem, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”, kas notiks 11.novembrī pulksten 11.00.Šoreiz ielūkosimies senajos latviešu kalendāros un laika skaitīšanā vēsturē, jo pie mums viesosies latviskā laika skaitīšanas un latvisko kalendāru pētniece, grāmatas “Saules gadskārta latviskajā dzīvesdziņā” autore Irēna Saprovska.

Sarunas par senajiem kalendāriem cieši saistītas ar muzejā jaunatvērto tematisko izstādi “Kalendāri”. Latviešu kalendāri sākotnēji daudzās mājās patiesībā bija vienīgais laicīga satura izdevums, bet vēlāk jau parādās liela grāmatu kalendāru dažādība. Tādēļ šajā izstādē ikvienam būs iespēja iepazīties galvenokārt ar latviešu grāmatu kalendāriem, kas iznākuši no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimta sākumam, tai skaitā ārzemēs izdotajiem latviešu kalendāriem, kā arī ielūkoties kalendāru vēsturē.

Pēc pasākuma būs iespējams apskatīt citas muzeja izstādes: “Gleznas, fotogrāfijas, rotas un citi stāsti”, kurā redzami Jura Leitāna, Unas Leitānes un Aigara Truhina radītie darbi; “Gleznotāja, grafiķe, ekslibru autore, lietišķās mākslas meistare Aina Karlsone” un izstādi par Pirmo pasaules karu un latviešu strēlniekiem.

Uz sirsnīgu tikšanos Madonas muzejā!


Muzeja un pasākuma apmeklējums bez maksas.

Informāciju sagatavoja un iesūtīja: Madonas muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde.
Tālr.: 64823844.
Mob.tālr.: 00 371 29418187.

Ievietoja:
Inga Arāja
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »