PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Ieskandinām Mārtiņdienu Sarkaņos

Notiek: 8. novembris 12:00 - 14:00
SARKAŅI; Sarkaņu amatu skola, Sarkaņi, Sarkaņu pagasts

Mārtiņdiena Sarkaņu pagastā tiks svinēta svētdien. Svētkus ieskandinās folkloras kopa "Libe", aicinot kopā dziedāt un dejot, tāpat nobaudīt kādu tradicionālu Mārtiņdienas ēdienu. Pasākuma ietvaros notiks arī "Sarkaņu amatu skolas" atvēršanas svētki.

Šajā dienā visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar pārmaiņām, kad 1903.gadā celtā ēka, kura vairāk nekā simts gadus bijusi pamatskola, nu pārtapusi par Amatu skolu. Šeit plānotas aktivitātes rokdarbos, aušanā, perspektīvā arī galdniecībā un latviešu kulinārā mantojuma noslēpumu izzināšanā. Tāpat plānotas citas radošas aktivitātes. Esam tikai ceļa sākumā un visticamāk vēl radīsies daudz ideju ko, šeit varētu darīt.

Par savu simbolu skola izvēlējusies gaili, kurš uz Sarkaņiem atlidojis  no "Kaldabruņām" Jēkabpils novadā, vietas, kur arī 1903.gadā tika uzcelta skola, tad vairākus gadus tā stāvējusi tukša, bet nu pārvērtusies par aktīvu biedrības "Ūdenszīme" mājvietu, un to vada novadniece Ieva Jātniece. Madonas simbols ir gailis, skolas ābecē uz vāka ilgus gadus arī bija redzams gailis, Mārtiņdienas simbols - gailis, lūk, kāpēc mums pašiem savs gailis, kuram šajā dienā būs vārda došana.

Gaidīsim visus - lielus un mazus!

Informāciju iesūtīja: Sarkaņu pagasta tautas nama „Kalnagravas” vadītāja Valda Kļaviņa.
Mob.tālr.: 00 371 29424739.

Ievietoja:
Inga Arāja
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »