Piedalies akcijā „Paskaties savos vēstures apcirkņos”

Notiek: 13. oktobris 08:00 - 23. oktobris 12:00
MADONA; Madonas pilsētas kultūras nams, Raiņa iela 12

Aicinām jūs piedalīties papildus materiālu vākšanā, pārskatīt savu vecāku un vecvecāku albūmus un padalīties ar fotogrāfijām, dokumentiem vai video kadriem par Madonas kultūras namu un dzīvi tajā no tā pirmsākumiem līdz 1990.gadam. Lūdzam atsaukties cilvēkus, kas pazīst vai zina stāstus par cilvēkiem, kas ar to bijuši saistīti, piedalījušies kultūras nama ēkas jeb kādreizējā aizsargu nama veidošanā un celtniecībā, varbūt ziedojuši naudu vai celtniecības materiālus. Varbūt jums ir kādas norādes, kur var atrast šādus materiālus. Informāciju lūdzam atnest vai atsūtīt uz Madonas pilsētas kultūras namu līdz 23.oktobrim Inārai Cakulei, tel. 26339045., madonasnams@inbox.lv. 14.novembrī aicinām uz Madonas pilsētas kultūras nama 80 gadu jubilejas koncertu - aicināti visi madonieši!

Madonas pilsētas kultūras nama ēka uzcelta 1935.gadā pateicoties ļoti lielam sabiedrības atbalstam finansiālā, materiālu un darba ziņā. Toreiz tā bija pirmā tik liela mēroga celtne sabiedriskiem pasākumiem ārpus Rīgas, kas uzcelta Latvijā pēc arhitekta Vernera Vitanda projekta. Apkārtnes ļaudis piedalījās būvniecības talkās, ziedoja kokmateriālus - cits baļķi, cits divus vai sazāģētus dēļus tādējādi ietaupot 10 tūkstošu latu. Laukakmeņus ēkas pamatiem veda no Madonas un Grostonas apkārtnes. Ēkas būvniecībā daudz izmantoti materiāli no nodegušās Mārcienas pils, kuras dekoratīvie laukakmeņi redzami  pie ēkas galvenajām ejām ciļņos un kāpnēs.

Šogad mūsu baltajam lielajam namam - 80 gadi. Gadu gaitā notikušas daudzas izmaiņas ēkas iekšienē un ārējā izskatā, bet ne vienmēr vēsturiskās liecības ir fiksētas, tāpēc aicinām padalīties ar savām atmiņām un dažādām liecībām.

Informāciju iesūtīja: Madonas pilsētas kultūras nama Mākslinieciskās daļas vadītāja Ināra Cakule.
Mob.tālr.: 00 371 26339045.
E-pasts: madonasnams@inbox.lv

‌Ievietoja:
‌Inga Arāja