PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Dziesmuspēle “MUCENIEKS UN MUCENIECE”

Notiek: 6. septembris 14:00 - 15:00
PRAULIENA; Pie Praulienas skolas

CĒSU TEĀTRIS ar Ādolfa Alunāna dziesmuspēli vienā cēlienā “MUCENIEKS UN MUCENIECE” Praulienā!

CĒSU TEĀTRIS, iestudējot Ā. Alunāna „Mucenieks un Muceniece”, dinamiskā, laikmetīgā veidā ar kustību, dziesmu un daudzveidīgu izrādes elementu spēli, piešķir jaunu „skanējumu” latviešu dramaturģijas klasikai. Līdztekus mākslinieciskai vērtībai, aktieri skatītājiem vēlas dot lielu teātra pozitīvisma, mūzikas, kustību un jautrības devu, izceļot skaistāko ikviena cilvēka dzīvē – mīlestību.

Cēsu teātris ar šo iestudējumu LV100gadē iepriecinājis skatītājus gan Rīgā, Vērmanes dārzā, XVII vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā, gan baudījis skatītāju mīlestību Alūksnē, Jēkabpilī, Gulbenē, Rēzeknē, Ventspilī, Rokiškos (Lietuva) u.c. vietās, kā arī guvis atzinību arī no teātra kritiķiem.

Lūk, teātra ekspertes Ditas Jonītes, daži atsauksmes teikumi par iestudējumu:

“Lieliski atrisināts tas, lai iestudējumā iesaistītos viss teātra ansamblis. Dēļi, kas kalpo gan mucai, gan žogam, gan mājas karkasam un logam, gan kapu krustiem utt. – LIELISKI izdomāts scenogrāfijas elements. Pat stīpām sava simboliskā loma (gredzens)! Ļoti gaumīgi stilizētie kostīmi, pārdomāti saskaņots kolorīts tērpos un “dēļos”. Labi izdomāts ievads un nobeigums, parādot, ka tas ir mūsdienu cilvēka skats pagātnē. 

Novērtēju izrādes dinamiku, organizējot tik lielu ansambli, kas dzied un dejo, un vēl dēļus pēc īpaša scenārija kustina. Paldies par šo jauko, gaumīgi stilizēto iestudējumu! Man šķiet, Alunānam patiktu.” 


Izrādes režisore – Edīte Siļķēna 
“Dzīvās” mūzikas radītājs Juris Krūze
Kustību konsultants – Andis Kozaks
‌Galvenajās lomās iejutīsies Ieva Rence vai Ilze Jansone, Gints Eliass, Kārlis Dambis, Jānis Gabrāns, bet izrādē uz skatuves būs vēl 25 Cēsu teātra aktieri. 
Dziesmu spēlei mūzikas autors ir Raimonds Pauls, bet dziesmas aranžējis un muzikālo pavadījumu veidojis Juris Krūze.

Ieejas maksa: EUR 3.00; bērniem EUR 1.00.


‌Aicinām apmeklētājus līdzi ņemt savu sedziņu, paklājiņu vai krēslu!

‌!!! Informējam, ka pasākuma laikā  tiks fotografēts un filmēts, un iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.

!!! Lūgums ievērot valstī noteiktās prasības saistībā ar Covid – 19.


‌Informāciju iesūtīja: Saikavas tautas nama vadītāja Sarmīte Lazdiņa.
‌Mob. tālr.: +371 27825165.‌


‌Ievietoja: D.Torstere
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »