PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

ARTA DIENA

Notiek: 2. augusts 13:00 - 23:59
PRAULIENA; “Skubu” mājās un pie Arta stādītās ozolu birzs “Kalnazīļu” kalnā

2.augustā tiek atzīmēta iedibinātā ARTA DIENA. Šogad tā aizritēs Madonas Skandinieku-Vērtumnieku 40.jubilejas gada zīmē. [...]

“Skubu” mājās:

13.00  Videomateriāli no Madonas Skandinieku un  Vērtumnieku vēstures

14.00 “Daudz dziesmiņu pūriņā” - Madonas Skandinieku – Vērtumnieku 40 gadu dziesmu pūra vētīšana.


Pie Arta Kumsāra stādītās ozolu birzs “Kalnazīļu” kalnā:

19.00 Koncerts “Skan dziesmiņa dunēdama…”

Piedalās: Duets “Viņš un Viņa” – saksofoniste  Ilze Lejiņa, franču mūziķis, džeza saksofonists un komponists Freds Ormēns (Fred Hormain), Latvīte Cirse (kokle), Mārcis Auziņš (ģitāra), Kārlis Auziņš (saksofons), grupa “Sintēze” – Adrija Apine (balss) un Samanta Ceruka (kokle), Kumsāru ģimene, folkloras kopa “Vērtumnieki”, Lībiešu dziesmu ansamblis "Laula" un folkoras kopa ”Sondarī”.

Pēc koncerta danči.

Visa pasākuma laikā amatnieku meistarstiķi (iespēja iegādāties).

Aicinām apmeklētājus līdzi ņemt savu sedziņu, paklājiņu vai krēslu!

Ieeja par ziedojumiem.

* Informējam, ka pasākuma laikā  tiks fotografēts un filmēts, un iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.

* Ievērosim 2 metru distanci un būsim atbildīgi!

Nokļūšana: “Skubu” mājas  un Arta stādītā ozolu birzs atrodas pie asfaltētā ceļa Madona - Barkava, 2 km attālumā no Madonas. Mašīnas novietojam asfaltētā ceļa malā.


Informāciju iesūtīja: Saikavas tautas nama vadītāja Sarmīte Lazdiņa.  
Mob. tālr.: +371 27825165


‌Ievietoja: D.Torstere
Atskatoties uz Arta Kumsāra dienu, kura notika otro gadu un tieši Arta dzimšanas dienā 2. augustā, gribas teikt Paldies cilvēkiem, kuri piedalījās šī koncerta tapšanā.

Paldies Madonas novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu, Jāņa Stafecka ģimenei par iespēju baudīt koncertu tik skaistā vietā "Kalnazīļu" kalnā, no kura paveras brīnišķīga ainava. Vilim Strodam par elektrības nodrošinājumu, Aināram Vecozolam par koncerta apskaņošanu, Madonas kultūras nama direktorei Ilzei Šulcei un darbiniekiem par palīdzību ar inventāru, Kumsāru ģimenei par ugunskura noformējumu.

Paldies māksliniekiem par dalību koncertā: Duetam "Viņš un Viņa" – saksofonistei Ilzei Lejiņai un komponistam, džeza saksofonistam Fredam Ormēnam, koklētājai Latvītei Cirsei, dziedātājai Adrijai Apinei, koklētājai Samantai un perkusionistam Valteram, akustiskās ģitāras virtuozam Mārcim Auziņam un saksofonistam Kārlim Auziņam, Lībiešu dziesmu ansamblim "Laul", folkloras kopai "Sondarī" un folkloras kopai "Vērtumnieki".

Koncertā savu priekšnesumu sniedza arī kuplā Kumsāru ģimene. Īpaši gribas izcelt Robertas skanīgo dziedājumu. Paldies Aijai Špurei par koncerta režiju. Koncertā doma bija parādīt, ka tautas dziesma tiek dziedāta dažādās izloksnēs, vecumos, tā dzīvo cauri laikiem un ka katra paaudze tajā ienes arvien jaunas vēsmas. Ļoti ceram, ka, Arta Kumsāra dienai veltītājos pasākumos, kuplais klausītāju pulks guva baudījumu un īstu dvēseles mieru.

Šajā dienā Arta Kumsāra dibinātā folkoras kopa "Vērtumnieki" svinēja savu 40.gadu darbības jubileju. "Skubu" mājas pagalmā notika dziesmu pūra vētīšana "Daudz dziesmiņu pūriņā". Jubilārus sveica folkloras kopas no tuvākām un tālākām vietām. Dienas garumā amatnieki rādīja savus darbus, kuru tapšanā arī apmeklētāji varēja pielikt savu roku.

Sarmīte Lazdiņa

 
 
© 2008-2021 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »