PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Saulgriežu ieskandināšana – ievīsim Vestienu vainagā!

Notiek: 21. jūnijs 18:00 - 21:00
VESTIENA; Vestienas estrādē

Tieši Saulgriežos mēs atskāršam, ka esam dabas bērni, mēs fiziski sajūtam, kā visa dzīvā radība saņem spēkus, uzplaukst neparastā krāšņumā un dāsni dalās ar mums. Mēs jūtamies vienoti – Dievs, Daba un Cilvēks. Tā ir varena vienotība, kas rada harmoniju.

No plkst. 18.00 ievīsim Vestienu vainagā. Darbosimies jāņuzāļu darbnīcā, pīsim vainagus un zāļu paklājiņus. Jāņuzāles katrs paņemsim līdzi, būs arī uz vietas. Jāņu vainags ir cilvēka un dabas tuvības apziņa, vēlēšanās līksmi iekļauties krāšņajā vasaras pilnbrieda brīnumā.

Izdziedāsim tautasdziesmas akordeona skaņās. Katra līgotne ir kā maza buram dziesmiņa, kas, īstā laikā un vietā nodziedāta, nes milzu svētību. 

Fotografēsimies īpaši iekārtotās vietās kopā ar ģimeni vai atsevišķi.

20.00 smelsim jaunus spēkus Uguns rituālā. Vasaras saulgrieži ir un paliek enerģētiski spēcīgs laiks, kad varam izmantot mūsu senču viedās zinības un uzsūkt sevī dabas un Visuma uzkarsēto spēku, tā dziedinot savu ķermeni un garu.

Papardes zieda meklēšana individuāli!

Kas Jāņu naktī guļ papardēs, tam piepildās visas vēlēšanās. Jāņu naktī jāmeklē papardes zieds. Atradējs būs vesels un laimīgs cauru gadu!


Ieeja pasākumā bez maksas.


‌*Piedaloties aktivitātēs, aicinām būt atbildīgiem un ievērot sociālo distanci 2m.

‌Informāciju iesūtīja: Vestienas tautas nama vadītāja Jolanta Bardziņa
‌Mob. tālr.: +371 26807209


‌Ievietoja: D.Torstere
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »