PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Kinoseanss: “Kapernauma”

Notiek: 7. novembris 19:00 - 21:02
MADONA; kinoteātris „Vidzeme” Tirgus ielā 5

Capharnaüm (2018) Žanrs: Drāma.

Režisors: Nadīne Labaki. Divpadsmit gadus vecais Zains iesūdz tiesā savus vecākus par to, ka dāvājuši viņam dzīvību, kaut nespēj sniegt pat mīlestību. Zēnam nav dokumentu, tāpēc no juridiskā viedokļa viņa nav. Tiesas prāva ir ietvars, kas atklāj viņa skumjo dzīvesstāstu. Zaina rīcība ir kā simbolisks žests visu to bērnu vārdā, kuri nebūtu izvēlējušies dzīvot, ja viņiem ļautu izvēlēties.

Šajā spēlfilmā nekas nav izdomāts, visus tajā attēlotos elementus režisore vērojusi dzīvē savām acīm, jo varoņu tumšā pasaule ir liktenis, kas piemeklējis teju katru lielpilsētu uz zemeslodes. Nadīne Labaki par savu aizkustinošo, ilgstošā izpētē balstīto darbu saņēma daudzas nozīmīgas godalgas, izpelnoties arī nomināciju Oskara balvai kategorijā Labākā filma ārzemju valodā. Viņa ideālistiski tic kino spējai mudināt cilvēkus domāt un attiecīgi pieņemt lēmumus.

Kuratora skatījums: Vienīgā libāņu režisore sieviete, kuras darbi izpelnījušies starptautisku ievērību. Viņas filmām par sieviešu, bērnu un visu mazāk aizsargāto sabiedrības grupu stāvokli Libānas sabiedrībā vēl lielāku spēku piešķir neprofesionālu aktieru pieaicināšana.

Filmas garums: 2h 06 min

Izplatītājs: RIGA IFF

Ieejas maksa 3 EUR

 
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »