PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Madonas un Nīderlandes draugi - īpašā starptautiskā izstādē

Notiek: 9. marts 14:00 - 14. aprīlis 17:00
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

No 2019.gada 9.marta- 14.aprīlim ielūdzam Jūs uz īpašu izstādi, kura ir tapusi sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju un Nīderlandes pārstāvi Eriks Roršs (Erik Rörsch).

Madonā viņa darbība saistās ar projektu izstrādes idejām, Eriks Latvijā ir piedalījies vairākos baseinu realizēšanas projektos. Neņemot vērā profesionālo darbību, viņš ir kaislīgs mākslas entuziasts un atbalstītājs, tādēļ, pēc vairāk kā gadu ilgas plānošanas, ar pozitīvām emocijām pie mums uz Madonu ir atvedis izstādi ar septiņu mākslinieku darbiem no Nīderlandes. Tie ir pieredzējuši mākslinieki: sietspiedes tehnikas profesionāle Irisa de Leuva(Iris de Leeuw), tekstilrakstu un grafitti meistars Robs Valterss(Rob Walters), akvareļu meistare Maljorkā dzīvojošā Miriela Ten Kate(Muriel Ten Cate), rokas leļļu autore Asja Shalekampa(Asja Schalekamp), keramiķis Pīters Pauptits(Pieter Pauptit), mākslas terapeite Doroteja Pauptita(Dorothé Pauptit) un metāla dizaineris Diks Kompīrs(Dik Kompier). Izstādes dalībnieku pulku papildinās Madonas māksliniece Danute Vēze ar akvareļiem.
Izstādē būs kontrastu un krāsainības kombinācijas, kurās savijas klasiskā māksla ar moderno. Tajā būs gan gleznas, gan akvareļi, gan keramika un īpašas lelles, izceļot katra mākslinieka rokrakstu.

Vēlamies izcelt mākslinieci Irisu de Leuvu, vienu no slavenākajām Nīderlandē, kura veido darbus dažādās tehnikās. Viņa uzsāka pati savu sietspiedes studiju un bija vienīgā sieviete visā Nīderlandē (1967 - 1975), kura projektēja un izgatavoja plakātus studentu opozīcijai. Papildus sietspiedes tehnikai, ir veidojusi arī dažādus citus darbus, atšķirīgos mākslas stilos un tehnikās. Māksliniece drukā, glezno, raksta, strādā ar 3D objektiem u.c. 2014. gadā apguva arī grāmatu iesiešanas tehnikas. Viņas darbi ir pārdoti visā pasaulē, un trīs no kolekcijām nesen iegādājās Rijksmuseum Amsterdam (Nīderlandes Nacionālais mākslas muzejs).


Informāciju sagatavoja: Elīna Krupko, Mākslas nodaļas vadītāja

Informāciju atjaunoja: Daiga Iraida, Kultūras nodaļa