Adventa ieskaņas koncerts "Kluss starojums"

Notiek: 1. decembris 18:00 - 19:15
MADONA; Lazdonas evanģēliski luteriskā baznīca

Jauna dziedātājas Endijas Rezgales koncertprogramma "Kluss starojums" skanēs 2018.gada decembrī Latvijas skaistākajos dievnamos. Ziemassvētki ir laiks, kad cilvēku sirdis ir atvērtas visam labajam un patiesajam. Tas ir pārdomu laiks par paveikto, pārdzīvoto un izjusto, par atbalstu, ko esam saņēmuši no sev tuvajiem cilvēkiem. Tas ir laiks, kad vēlamies dāvāt citiem prieku, jo vien dodot citiem, varam laimi gūt! Jau otro gadu Endijas Rezgales sirds aicinājums ir Ziemassvētku laikā iepriecināt klausīstājus ar skaistākajām Ziemassvēku dziesmām. Tāpēc šogad Endija Rezgale īpašo Ziemassvētku noskaņu radīs kopā ar vienu no starptautiski atzītākajām mūziķēm ērģelnieci Ilonu Birģeli un jauno talantu - obojisti Madaru Brišku.

Koncertprogramma "Kluss starojums" aicina klausītājus gūt dvēselē mieru, klausoties pasaulē dziedātākajos Ziemassvētku korāļos un atpazīstamākajās gan latviešu komponistu, gan arī ārzemju komponistu dziesmās. Mākslinieces piedāvā saviem klausītājiem baudīt patieso mūzikas burvību ar tīro un dzidro akustisko skanējumu.
 
Programmā varēs dzirdēt Ziemassvētku korāļus "Es skaistu rozīt' zinu" un Ā.Č.Adamsa "Ak svētā nakts", Ērika Ešenvalda "Aicinājums", Jāņa Lūsēna "Mazu brīdi pirms", Riharda Dubras "Beate Es", Virgo "Maria", Agnetas Krilovas-Bērziņas "Kluss starojums", Māra Lasmaņa "Ave Maria". Klausītāji varēs dzirdēt arī Endrū Loida Vēbera "Pie Jesu", Franča Šūberta "Ave Maria", Johannesa Brāmsa "Šūpuļa dziesmu" u.c..

Endijai Rezgalei piedalīties Ziemassvētku koncertprogrammās ir kļuvusi par gada nogales tradīciju. Viņa ir dziedājusi koncertprogrammās “Pieskaries brīnumam”, “Ar sirdi eņģeļa plaukstā”, kā arī pati veidojusi un piedalījusies koncertprogrammā “Ziemassvētki cauri gadsimtiem”. Daļu savas dzīves Endija aizvadījusi Dienvidāfrikas Republikā, ar savu balsi priecējot tās vietējos iedzīvotājus. Atgriezusies dzimtenē Endija turpina aktīvi koncertēt, piedaloties dažādos projektos, kā arī strādā par pasniedzēju Latvijas Universitātē.

Ilona Birģele regulāri koncertē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot solo programmas. Viņa sniegusi koncertus visdažādākajās pasaules valstīs, kā arī piedalījusies meistarklasēs un festivālos, cildinot Latviju un jauno komponistu vārdus plašajā pasaulē.

Madara Briška tikko absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu, turpinot studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, taču daudz sava laika velta obojas spēlei Latvijas Republikas Zemessardzes orķestrī.

Biļetes cena: 8.00 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.
Biļešu iepriekšpārdošana: "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv un stundu pirms koncerta Lazdonas evanģēliski luteriskajā baznīcā.
Koncerta ilgums ir 1 stunda 15 minūtes.
Koncerts ir akustisks, bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas.
Baznīca tiks apkurināta uz koncerta laiku.

Viens no iepriekšējo gadu ierakstiem ŠEIT.

Foto: Gundars Bergs.

Informāciju iesūtīja: Endija Rezgale.

‌Rediģēts: 26.11.2018..

Ievietoja:
Inga Arāja
 
 
Copyright © 2008-2019 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »