PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Izstāde ’’100 fotogrāfijas Staņislava Sladzevska (1923-2001) objektīvā”

Notiek: 2. novembris 17:00 - 15. decembris 11:00
VESTIENA; Vestienas pagasta tautas nams

Stanislava Sladzevska atstātajā filmiņu klāstā atainota Vestienas pagasta dzīve laikā no 1950. līdz 1990.gadam. Fotogrāfijās skatāmas Gaiziņkalna apkārtnes ainavas, tā laika režīma uzspiestās tradīcijas, ļaužu ikdiena un godi. Vestienas pagasta dzīve fotogrāfijās ir daļiņa no Latvijas pusgadsimta stāsta. Fotogrāfs 40 gadu garumā iemūžinājis mūsu pagastu, saglabājot Latvijas kultūras mantojumu kā nācijas identitātes veidotāju, veicinājis jaunu iniciatīvu veidošanos materiālā kultūras mantojuma saglabāšanai, kopīgi meklējot atbildi uz jautājumu - kāds būs Latvijas kultūras mantojums pēc 100 gadiem, un ko mēs varam darīt šodien?

Dažāda gadagājuma cilvēkiem būs dota iespēja iepazīties ar Vestienas pagasta un Gaiziņkalna dabas parka kultūrvēstures mantojumu no 1950. līdz 1990.gadam. Jaunākajai paaudzei, kas dzimuši pēc 1990.gada, būs iespēja vizuāli iepazīt tā laika darba tikumu, kultūras pasākumu norisi un tradīcijas Vestienas pagastā pēckara gados un vēlāk.

Kultūras mantojums veidos izpratni par nacionālām vērtībām un atbildīgu attieksmi pret nākotni. Fotogrāfijās attēlotās situācijas pēckara gados un vēlākajā periodā veicinās kultūras mantojuma pieejamību un izpratni. Tā laika liecinieki dzīvo mūsu vidū, viņu stāsti un saglabātās liecības vēl arvien pieejami ikvienam. Nesenās vēstures avoti, par kuriem varam saņemt komentārus un tuvākus paskaidrojumus, ir īpaši vērtīgi. Sabiedrības un muzeja darbinieku interese par šīm fotogrāfijām ir ļoti liela.

2018.gada 2.novembrī pulksten 17:00 ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas - 2018 un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja atbalstu Vestienas tautas namā tiks atklāta Staņislava Sladzevska fotogrāfiju izstāde.
Izstāde apskatāma darba dienās no 5.novembra līdz 15.decembrim no pulksten 9:00 līdz 11:00.
Ieeja bez maksas.

Afišas maketu izveidoja ''Studija GRAFS'' SIA.

Informāciju iesūtīja: Vestienas pagasta kultūras pasākumu organizatore Jolanta Bardziņa.
‌Mob.tālr.: 00 371 26807209.

‌Ievietoja:
‌Inga Arāja

 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »