Kinoseanss: “Astoņas zvaigznes”

Notiek: 10. janvāris 19:00 - 20:30
MADONA; MADONAS PILSĒTAS KULTŪRAS NAMĀ

Žanrs: Dokumentālā filma. Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem.

Filma stāstīs par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem, to izveidošanos un cīņām Pirmā pasaules kara laikā, latviešu strēlniekiem Krievijas pilsoņu karā, par Latvijas valsts pirmsākumiem un Latgales atbrīvošanas cīņām.

Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas. Vēsturiski hronoloģisks pētījums, kas aptver laiku no strēlnieku bataljonu organizēšanās un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātajā Latvijas valstī. Mājās.

Stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.

Režisors:Askolds Saulītis, scenārija autors: Dainis Īvāns, Askolds Saulītis, operators:Andrejs Verhoustinskis, komponists:Jānis Brunovskis, montāžas režisors: Askolds Saulītis producents: Bruno Aščuks, kopproducents:Askolds Saulītis. 

 
 
 
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »